Повторний тендер на сховище ядерних відходів за 4 мільярди теж оскаржили в АМКУ
03.02.2021   //  

ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» вже вдруге оголосило тендер щодо сховища радіоактивних відходів очікуваною вартістю 3,84 млрд грн. Його умови теж оскаржили в АМКУ. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Мова про сховище для проміжного зберігання високоактивних відходів, які повертаються з Росії після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. Його хочуть збудувати на території існуючого комплексу виробництв «Вектор» у Чорнобильській зоні відчуження. Нинішній підряд включає виготовлення робочої документації (стадія «Р»), науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, поставку і монтаж обладнання.

Тендер оголосили 31 грудня. Тендерні пропозиції мали приймати до 5 лютого, а аукціон планувався на 15 березня. Однак ТОВ «Мостицький 2» і ТОВ «Будівельна компанія «Адамант» 29-30 січня поскаржились в АМКУ на дискримінаційні вимоги, тому тендер призупинився. Тепер адмінколегія має вирішити, чи прийме вона скарги до розгляду.

  • «БК «Адамант» скаржиться, що в тендерній документації чітко не вказано, які саме документи повинен надати консорціум і скільки працівників повинен мати учасник.
  • «Мостицький 2» скаржиться, що вимагається наявність обладнання, софту тощо для виконання повного комплексу проектних робіт із розроблення робочої документації за затвердженим проектом і технічним завданням. Але сам проект не оприлюднений.

Цей проект (стадія «П) розробило в 2017 році ДП «Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, речовинами, джерелами іонізуючого випромінювання». У 2018 році його скоригувала Корпорація «Укртрансбуд», після чого з нею уклали угод щодо будівництва інженерно-транспортних мереж сховища на загальну суму 389,10 млн грн. Крім того, ТОВ «БК «Укрбудмонтаж» отримало підряд щодо мереж на 92,14 млн грн., а ТОВ «Спецтермомонтаж-Енерго» – на 68,00 млн грн.

Закупівлю намагаються провести вже вдруге. Перший тендер, оголошений у липні 2020 року, теж оскаржували в АМКУ. Його мають відмінити, бо жодну фірму не допустили до торгів. ТОВ «Ютем-Інжиніринг» довело через АМКУ, що його відхилили неправомірно, проте необхідно щонайменше два допущені учасники, щоб така процедура відбулась.

Президент Володимир Зеленський 29 січня увів у дію рішення РНБОУ про заходи із нейтралізації загроз у сфері атомної енергетики та промисловості. У рішенні зокрема наголошується на необхідності спорудження сховищ для осклованих високоактивних радіоактивних відходів від переробки відпрацьованого ядерного палива ВВЕР-440 та ВВЕР-1000 вітчизняних АЕС та їхньої інфраструктури. Йдеться про нинішній об’єкт.

Довідково:

«БК «Адамант» Петра Левченка входить до складу корпорації «Укрбуд», діяльність якої раніше контролював екснардеп Максим Микитась. Як відомо, у жовтні 2019 року йому оголосили підозру у справі про аферу з квартирами для Нацгвардії. З жовтня 2019 року по листопад 2020 року він перебував у СІЗО, поки не пішов на угоду зі слідством, ставши викривачем.

«Мостицький 2» є генпідрядником на скандальному будівництві ЖК «Подол Гранд Vintage» на Вознесенському узвозі, а також входить у консорціум «Атомспецбуд» разом із ПрАТ «Техенерго» та ТОВ «Діоро». Нині засновниками фірми «Мостицький 2» є кияни Микола Лященко і Федір Мясковський, директором – Сергій Колесник, а представницею – кандидатка у нардепи і Рівненську облраду від ВО «Батьківщина» Ксенія Павловська.

Раніше засновниками були Сергій Колесник і ПАТ «ЗНКВІФ «Акула», що має спільний телефон 0445945452 із ТОВ «Едельбург Девелопмент», яким керує Сергій Левцов. Це свояк Степана Черновецького: вони одружені на сестрах-двійнятах Діані та Жанні.