«Онур» відмовився від підряду на третину мільярда на користь «Ростдорстрою» – це коштуватиме державі 34 млн
03.02.2021   //   551 Переглядів

21 січня Служба автомобільних доріг в Кіровоградській області уклала договори з поточного середнього ремонту ділянок автодороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка (через м. Вінницю) сукупною вартістю 1,34 млрд гривень. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл»  виграв аукціони по двом ділянкам дороги. По ділянці км 640+790 – км 683+600 на тендер очікуваною вартістю 1,06 млрд грн конкурентами «Онура» були ТОВ «Ростдорстрой», ТОВ «СНУП «Автострада», консорціум «Блек Сі Консорціум»,  ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво», ПП «Автомагістраль» та  AzVirt MMC. Останніх двох  замовник не допустив на торги через недоліки в документації, які компанії не виправили впродовж 24 годин після отримання повідомлення від організатора.

Найменшу ціну 835 млн грн зі знижкою 22% запропонував «Онур». Його пропозиція виявилась лише на одну гривню меншою від ціни «Блек Сі Консорціум» Олександра Ярославського.

На тендері з ремонту ділянки км 683+640 – км 698+480 очікуваною вартістю 437,09 млн гривень «Онур» також випередив усіх претендентів, одразу скинувши ціну на 19% до 355 млн гривень. Його найближчим переслідувачем цього разу став колега по Національній асоціації дорожників України «Ростдорстрой» з пропозицією 389,40 млн гривень.

Вже на наступний день після торгів замовник визнав «Онур» переможцем тендеру та надіслав йому «вимогу продовження строку дії тендерної пропозиції». Проте подовжувати пропозицію компанія письмово відмовилась. В результаті САД визнала переможцем тендеру «Ростдорстрой», чия пропозиція була на 34,40 млн гривень дорожче від «Онуру».

Нагадаємо, ці компанії мають досвід субпідрядної кооперації. Наприклад, у 2020 році  «Ростдорстрой» виконував роботи з капремонту автодороги М-03 Київ-Харків-Довжанский для представництва «Онур Тааххут», яке виплатило субпідряднику 86,8 млн грн. Цей тендер  «Онур» отримав в червні 2019 року за кошти міжнародних позик.

Засновниками столичної компанії «Онур Конструкціон Інтернешнл» є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон, двоюрідний брат дружини Емре Караахметоглу, топ-менеджера «Онуру». Керівником «Онур Конструкціон Інтернешнл» з 2007 року є Їлдиз Бірол. Компанією-родичкою фірми є турецька дорожня компанія «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S». Власне «Онур Конструкціон Інтернешнл» у 2020 році отримав тендерів на 14, 31 млрд гривень.

ТОВ «Ростдорстрой» входить у групу авторитетного бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова. Його бенефіціарами через фірму «Оттема» (Угорщина) значаться Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» Труханова. Всього з початку року «Ростдорстрой» виграв тендерів на 12,46 млрд гривень.