Ексначальник колонії за чверть мільярда продав тюремникам яловичину дорожче ринку
03.02.2021   //   768 Переглядів

Державна установа «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України» Мін’юсту 29 січня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Кариота» про постачання яловичини на 237,30 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 1 750 т замороженої яловичини першого сорту першої категорії на кістках у блоках за ГСТУ 46.019-2002 або техумовами з не гіршими показниками по 136 грн./кг. Це дещо дорожче за ціну від цієї фірми для тюремників у листопаді в 133 грн./кг.

Раніше в січні військова частина 1471 ДПСУ замовила заморожену яловичину першого сорту в блоках за тим же ГСТУ 46.019-2002 із доставкою по Україні по 8586 грн./кг без ПДВ. З урахуванням податку ціни становили б 103-104 грн./кг, що на третину дешевше.

Також у січні Хмельницька обласна лікарня замовила охолоджену яловичину першої категорії на кістках по 108 грн./кг. Це на чверть дешевше від замороженої для тюрем.

Крім того, за даними моніторингу МінАПК, 29 січня середня ціна м’яса великої рогатої худоби від виробників становила 97 грн./кг, що теж на третину дешевше. Держкомстат у грудні показував середню споживчу ціну яловичини 145 грн./кг, але вона роздрібна.

Нагадаємо, у 2019 році тюремники уклали трирічну рамкову угоду щодо яловичини на 1,53 млрд грн. із п’ятьма фірмами: «Кариота», ТОВ «Фінінтертехнологія», ТОВ «Емі Он», ТОВ «Укральянспродукт» і ТОВ «Дніпро Рівер Груп». Усі три відбори для закупівлі за нею із середньою економією 8% виграла «Кариота», узявши замовлень на 403,91 млн грн.

Засновниками київської «Кариоти» є кияни Олександр Горбовський та Ігор Анатолійович Мироненко, народжений у 1966 році в Сумській області. Мироненко керує фірмою. Він раніше був прописаний у Сумах по вул. Роменська, буд. 110, кв. 17, де знаходиться ДУ «Сумська виправна колонія (№116)», начальником якої він працював у 2000-их роках.

«Слідство» повідомляло, що «Кариота» може бути пов’язана з Мариною Ставською та Андрієм Кмітою. За Януковича Кміта керував Департаментом контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері економічної безпеки СБУ та Управлінням СБУ в Івано-Франківській області. Його цивільна дружина Марина Ставська володіє ТОВ «Поділля Промпостач», ТОВ «Дніпрозбут» і ТОВ КВП «Броксервіс», які вигравали харчові торги.

Як пише «Слідство», у квітні 2020 року СБУ обшукало будинок Ставської у селищі Козин по сусідству з маєтком експрезидента Петра Порошенка. Це відбулось у рамках справи про постачання неякісних харчів у в’язниці по завищених цінах. СБУ вважає, що приватні фірми поставляли списані з Держрезерву харчі, які не відповідають державним нормам. Зокрема курятину і рибу, які перед цим обробляли хімічними речовинами для товарного вигляду та збільшення ваги. Ці продукти, наголошували в СБУ, небезпечно вживати.