Адвокат у розшуку, помічницю нотаріуса обвинувачують у справі про крадіжку нерухомості в Одесі
01.02.2021   //   1219 Переглядів

Троє реєстраторів проходять у справі про крадіжку нерухомості в Одесі. Обвинувальні акти щодо двох, Римми Кушнерової та Ігоря Махортова, уже направлені до суду. Третьому, Олександру Кравцю, повідомили про підозру, але він ховається від поліції, тож його оголосили у розшук. Правоохоронці говорять про майнову шкоду, завдану потерпілим в сумі 7,3 млн грн. Про це «Нашим грошам» стало відомо з судового реєстру, сайту «Судова влада» та розшукових обліків МВС.

За даними судового реєстру, троє реєстраторів причетні до перереєстрації в 2018-2019 роках приміщення №102 по вул Катерининська в Одесі зі справжнього власника на структури ПП «Бугенвіл» та ТОВ «ФК «Новотех». Обидві ці компанії контролює Захар Петровицький. Людина з таким ПІБ значиться помічником  Юрія Шумахера – депутата 8 скликання Одеської міськради від депутатської фракції політпартії мера Одеси Геннадія Труханова «Довіряй ділам» та власника однієї з найбільших дорожніх компаній «Ростдорстрой».

Слідство вважає, що реєстрація приміщення на вулиці Катерининській в Одесі була незаконною. Це підтверджувало і міністерство юстиції, касуючи одну з цих реєстрацій як «незаконну і безпідставну». Втім, новоспечені власники майна, у свою чергу, через адмінсуд скасували відповідний наказ Мін’юсту.

Олександр Кравець

Одну з реєстрацій на користь новоспечених власників проводив реєстратор КП «Агенція державної реєстрації» Олександр Кравець. За даними «Наших грошей», у 2000-х роках чоловік працював у Головному теруправлінні юстиції в Одеській області, 2015 року отримав свідоцтво адвоката, 2016 року припинив зайняття адвокатською діяльністю за власною заявою, а коли Мін’юст створив реєстраційні КП, влаштувався в комунальне підприємство «Агенція державної реєстрації» реєстратором. Офіційна адреса підприємства була в с. Куяльник Подільського району Одеської області, проте насправді воно сиділо в Одесі на вул. Фонтанська дорога, 22.

4 липня 2019 року щодо реєстрації приміщення в Одесі в ГУ Нацполу в Одеській області розпочали кримінальне провадження №42019160000000351. 25 травня 2020 року Кравцю повідомили про підозру за ч. 3 ст. 362 ККУ («Несанкціоновані дії з інформацією…», передбачає позбавлення волі від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до 3 років) та ч. 4 ст. 190 ККУ (передбачає позбавлення волі від 5 до 12 років з конфіскацією майна). Того ж дня, судячи з розшукових обліків МВС, Кравець почав переховуватися, і його оголосили в розшук.

Про Кравця «Наші гроші» вже писали тут. Нагадаємо, КП «Агенція державної реєстрації» і безпосередньо сам Кравець відомі в реєстраційному світі тим, що видаляли фірми з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, при цьому, старий склад мін’юсту ніяк не міг скасувати «Агенції державної реєстрації» акредитацію.

Римма Кушнерова

Римма Кушнерова, фото з соцмережі Facebook

Ще одну, як каже слідство, несанкціоновану, реєстрацію проводила реєстратор КП «Агенція державної реєстрації» Римма Кушнерова. За даними declarations, жінка раніше працювала в управлінні держреєстрації юрдепартаменту Одеської міськради. Потім стала реєстраторкою КП «Агенція державної реєстрації». На час судових розглядів по Кушнеровій у судовому реєстрі жінка фігурує як помічниця нотаріуса.  Якого – не вказано. Втім, у м. Чорноморськ Одеської області працює нотаріус Ліана Кушнерова. Ліана та Римма Кушнерови, за даними «Наших грошей», реєструвалася за однією адресою. Ліана Кушнерова 2014 року в пресі фігурувала як дружина начальника військового комісаріату Київського району Одеси Вячеслава Кушнерова, що звернув на себе увагу журналістів-розслідувачів автопарком у $250 тис.

20 квітня 2020 року Римму Кушнерову повідомили про підозру, посадили під домашній арешт. Станом на листопад 2020 року обвинувальний акт по жінці уже зайшов до Київського райсуду Одеси. Найближче засідання буде 22 лютого 2021 року.

Ігор Махортов

Матеріали щодо ще одного реєстратора Ігоря Махортова виділили в окреме провадження №12020160000001158 від 5 жовтня 2020 року. За даними сайту «Судова влада», станом на жовтень 2020 року чоловік був у статусі підозрюваного, у січні 2020 року Махортов уже згадується в судовому реєстрі як обвинувачений.

Як повідомляли одеські ЗМІ, Махортов раніше  працював у Приморській РДА Одеської міськради, 2015 року очолював адмінвідділ ДАБК Одеської області, 2016 року очолював відділ правової роботи в тому ж ДАБК, з 2017 року керував КП «Реєстраційна служба Одеської області» Великопсковської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області, і, судячи з даних судового реєстру, як реєстратор цього КП і проходить у провадженні щодо приміщення на вул. Катерининській. Потім Махортов перейшов у КП «Агенція державної реєстрації». За даними судового реєстру, чоловіку обирали запобіжний захід тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 5,6 млн грн до грудня 2020 року. Чи внесли заставу, невідомо. Найближче судове засідання по Махортову буде в Приморському райсуді Одеси 2 лютого 2021 року.

Аліна Стрижак, «Наші гроші», матеріал підготовано за участі Сlarity project