Реконструкція Дніпровської водостанції від «Київметробуду» подорожчала на третину
29.01.2021   //   1 Переглядів

ПрАТ «АК «Київводоканал» 22 січня уклало угоду з АТ «Київметробуд» про додаткові роботи з реконструкції Дніпровської водопровідної станції на 27,97 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Два роки тому, в лютому 2019 року «Київметробуд» виграв підряд «Київводоканалу» щодо першої черги реконструкції Дніпровської водопровідної станції із впровадженням технології знезараження питної води діоксидом хлору на 78,17 млн грн. Зокрема мали збудувати цех діоксиду хлору, цех озонування тощо. Тоді на Дніпровській водостанції, побудованій у 1939 році, застосовувався хлор-аміачний метод обробки питної води.

Нещодавно «Київводоканал» повідомив, що торік запустив технологію знезараження води діоксидом хлору на Дніпровській водостанції у тестовому режимі. Нині ж він замовив за переговорною процедурою в того самого підрядника додаткові аналогічні роботи на 27,97 млн грн., які стали необхідними через непередбачувані обставини. Вони потрібні для забезпечення єдиних архітектурних рішень і соціальної, екологічної та технологічної безпеки. Ці роботи технічно, технологічно та економічно пов’язані з основним договором і повинні виконуватись одночасно із ним. Замовник посилається на скоригований проект авторства ТОВ «Дніпроводпроект» із загальною кошторисною вартістю 113,80 млн грн., який торік отримав позитивний експертний звіт від ДП «НДІпроектреконструкція».

У нинішньому графіку виконання робіт перераховано такі ж самі роботи, що й у старому, проте вже без підготовчих робіт і реконструкції існуючої каналізаційної насосної станції, зате із додаванням пусконалагоджувальних робіт та підготовки виконавчої документації.

Сума договорів складає 106,14 млн грн., що на третину дорожче основного договору.

Станом на 3 квартал 2020 року «Київметробудом», який зараз очолює Андрій Пронін, володіють британська «Contemporary Construction Systems Llp» (23%), кіпрська «Catsana Ltd» (23%), вірґінська «Vantaris Ltd» (23%), домініканська «T&A Industries Ltd» (8%) і панамська «Sun Capital Private Foundation» (15%). Детальніше про акціонерів читайте тут.

Нагадаємо, поліція Києва веде розслідування проти службових осіб «Київметробуду» і ПрАТ «Метробуд». Підставою для початку справи у травні 2018 року стала заява акціонера «Київметробуду» і «Метробуду» про вчинення двома службовцями цих фірм дій, спрямованих на розтрату довіреного їм майна в особливо великих розмірах.