Офіс ДБР застелить дорогим російським лінолеумом фірма, яка завищувала ціни для лікарні НАНУ
25.01.2021   //   319 Переглядів

Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Києві, 22 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «БК КБР» завершення капітального ремонту свого офісу за 72,42 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця червня 2021 року мають завершити капітальний ремонт нежитлової будівлі замовника площею 7 162 по вул. Олени Телiги, 8 в Шевченківському районі Києва.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, вибірково перевірені ціни загалом відповідають ринку. Однак 6 344 кв. м вінілового лінолеуму Tarkett New Age Orient класу 32 товщиною 2,1 мм на суму 4,60 млн грн. купили по 725 грн./кв. м. В інтернет-магазинах таку вінілову плитку продають від чверті до півтора раза дешевше – по 433592 грн./кв. м, причому в роздріб, тоді як гуртові ціни ще нижчі. До того ж, вона вироблена в Росії.

Переможна пропозиція виявилась лише на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «Компанія Сешат», яким володіє та керує Роман Хільченко з Кривого Рогу, причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. За даними «YouControl», раніше фірма належала Олександру Поліщуку та Вадиму Ковальському з Київщини. Між учасниками існує тонкий непрямий зв’язок: колись «Компанія Сешат» була зареєстрована в одному офісному центрі по вул. Артема, 37-41 із ТОВ «Леон-Ві», а те нині зареєстроване в одному будинку по вул. Золотоустівська, 3 із фірмою «БК КБР».

Створена в 2016 році столична фірма «БК КБР» належить директору Дмитру Нестеруку з Києва. Він також володіє столичним ТОВ «Біврест» із власником інвестиційного ТОВ «МТЛ Груп» Ігорем Олександровичем Кривошеєм із Черкас. Особа з такими ПІБ керує державним підприємством «Закордонмонтажспецбуд» Української державної корпорації по виконанню монтажних і спеціальних будівельних робіт «Укрмонтажспецбуд».

Раніше Нестерук володів ТОВ «Будівельна компанія «КБР» разом із головним інженером «БК КБР» Олександром Лапсе, доки цю компанію не переоформили в Сєвєродонецьку Луганської області на директора Вадима Кудрявцева з Торецька Донецької області.

Із Нестеруком був прописаний Владислав Гаджиєв, який володіє ТОВ «Макспроф Трейд» сам, ТОВ «Макспроф» із Сергієм Роженком і ТОВ «МП Сокол» з Олегом Іваньком.

Нагадаємо, у грудні 2020 року підрядник отримав підряд ДП «НАЕК «Енергоатом» на роботи по проекту будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України за 421,81 млн грн. Однак ця закупівля пройшла поза «Прозорро». А через «Прозорро» компанія «БК КБР» із 2017 року отримала замовлень на суму 598,32 млн грн. У тому числі 115,00 млн грн. на реконструкцію хірургічного корпусу ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України» в Києві за завищеними цінами. Решта значних підрядів фірми були отримані від правоохоронних органів.

У 2018 році поліція почала кримінальне провадження №12018100040000335 про можливе розкрадання коштів під час закупівлі Управлінням Дніпровської РДА у фірми «БК КБР» капремонту центральної районної бібліотеки ім. П. Тичини. Роботи нібито тривали, коли акти виконаних робіт вже були підписані, а обсяги і вартість виконаних робіт могли бути завищені на 74 тис грн. Однак із серпня 2018 року нових ухвал по справі не з’являлося.