Поліція не може розслідувати як Запоріжгаз нажився на перепродажу газу, бо не отримує інформації від держорганів
21.01.2021   //   199 Переглядів

Головне управління Національної поліції в Запорізькій області вже більше року проводить досудове розслідування щодо зловживання службовим становищем посадовців ТОВ «Запоріжгаз Збут» під час постачання природного газу споживачам. І суд продовжив це розслідування ще до липня 2021 року. Про це стало відомо із ухвали Орджонікідзевського райсуду м.Запоріжжя.

За версією слідства, у 2017 році  «Запоріжгаз Збут» в рамках ПСО придбало у НАК «Нафтогаз України» 595 млн кубометрів газу для побутових споживачів та релігійних організацій за пільговою ціною – 5 930 грн за тисячу кубометрів. Однак за призначенням було реалізовано лише 73% газу за фіксованою ціною по 6 879 грн за тисячу кубів.

43 млн кубів «Запоріжгаз збут» протиправно продав за комерційною ціною 9 600 грн. У судовому рішенні вказана сума збитків від різниці у ціні становить 500 тис грн. Однак за підрахунками «Наших грошей», різниця на 43 млн кубометрах становить 117 млн грн.

Кримінальне провадження за даними фактами поліція відкрила ще у січні 2020 року, нині ж просила суд продовжити строки досудового розслідування через те, що більша частина процесуальних дій ще не здійснена.

Так, поліція направила запит до НКРЕКП на отримання звітності  «Запоріжгаз Збут» та «Запоріжгаз», однак Комісія відповіла, що через пандемію слідчі можуть ознайомитися з нею тільки після карантину.

АТ «Укртрансгаз» на запит щодо надання інформації про обсяги газу, відібраного облгазом, заявило, що не володіє такою інформацією.

На запит слідчих у Держаудитслужбі та Антимонопольному комітеті відповіли, що не перевіряли якість виконання «Запоріжгаз Збутом» покладених на нього спецобов’язків.

«Описані в ухвалі суди бюрократичні візерунки – є яскравою демонстрацією того, як насправді держава бореться зі зловживаннями контрольованих олігархами монополістів. Й відповіддю на питання, чому ми традиційно живемо «від зими до зими» з урядовим горизонтом планування «нам би пережити зиму», – прокоментували ситуацію у «Лізі антитрасту».

Засновником «Запоріжгаз Збут» є ПАТ «Запоріжгаз» з групи Дмитра Фірташа.