Продавець квартир для постраждалих від вибуху на Позняках не може отримати дозвіл на подальшу забудову земель НАНУ
19.01.2021   //  

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 6 січня і 15 січня відмовила у видачі дозволу на будівництво багатоповерхових житлових будинків та громадських будинків з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на вул. Лебедєва у Голосіївському районі Києва. Про це свідчать дані Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Підставами для відмови стали: відсутність погодження проектної документації Міністерством культури; перевищення максимально допустимого відсотка забудови ділянки; ненадання погодження висотності уповноваженим органом з питань цивільної авіації; незабезпечення об’єкта достатньою кількістю машиномісць та прибудинкових майданчиків (для тимчасової стоянки велосипедів); невиконання вимоги щодо влаштування ліфтів з прохідною кабіною, а також відсутність наказу про призначення відповідального за виконання будівельних робіт.

Зауважимо, що 11 січня забудовник подав у ДАБІ нову заявку на отримання дозволу.

Будівництво заплановано на ділянці площею 7,75 га, що перебуває у користуванні Національної академії наук України. У вересні 2019 року право забудови цієї ділянки (суперфіцій) отримала компанія «Інтербуд ТМ».

Загалом у цій місцевості у НАНУ є три ділянки (окрім 7,75 га на вул. Лебедєва, також 14,18 га на вул. Академіка Заболотного, 152 та 2,57 га на вул. Метрологічній, 7) – це колишні дослідні поля, сади та унікальна гідрологічна станція «Феофанія», які передані під багатоповерхову забудову компаніям «Інтербуд ТМ» і «Гідроінж-Буд».

Як відомо, «Інтербуд ТМ» був інвестором розробки Детального плану території в районі вулиць Академіка Заболотного, Академіка Лебедєва та Метрологічна, що зробив можливою цю масштабну забудову Голосіївського району.

Проти забудови на цих ділянках активно протестують місцеві жителі. Крім того, у лютому 2020 року було відкрито кримінальне провадження. За даними слідства, посадовці НАНУ з порушенням вимог постанови Кабміну та без обов’язкового погодження з Бюро Президії Академії уклали з приватними комерційними структурами договори на будівництво комплексу багатоквартирних житлових будинків на землях установи. Ділянки розташовані поблизу пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Феофанія». На ділянки накладався арешт, який однак був скасований у листопаді 2020 року.

Власниками ТОВ «Інтербуд ТМ» є Арсеній Копистира і Наталія Возна.

«Інтербуд ТМ» разом із ТОВ «Гідроінж-буд» є замовниками будівництва ЖК «Кришталеві джерела» на вул. Ак. Заболотного та Метрологічна.

Як відомо, у червні 2020 року президент Володимир Зеленський вручив сертифікати на перші 12 квартир у ЖК «Кришталеві джерела» постраждалим від вибуху на столичних Позняках. Тоді він заявив, що житло придбала держава і що загалом постраждалі отримають 40 нових квартир.

30 грудня народний депутат Леся Забуранна повідомила, що усі 40 родин, помешкання яких зазнали руйнувань внаслідок вибуху у багатоповерховому будинку на столичних Позняках, незабаром отримають право власності на нові квартири у двох ЖК  – «Кришталеві джерела» та «Лісова казка».