«Автомагістраль-Південь» підозрюють у нелегальному видобутку піску для будівництва траси Н-31
19.01.2021   //   563 Переглядів

Нацполіція розслідує справу незаконного видобутку піску службовими особами компанії «Автомагістраль-Південь» під час будівництва автодороги Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка. Про це повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Кримінальне провадження відкрите 17 липня за ч.2 статті 240 «Порушення правил охорони або використання надр», що передбачає покарання у вигляді штрафу розміром від трьохсот до шістсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5 100 – 10 200 гривень) або позбавленням волі на строк до трьох років.

Як зазначається в рішенні суду, службові особи ТОВ «Автомагістраль-Південь» здійснювали зняття верхнього шару землі «з видобування піску» технікою з надписами «Автомагістраль»  на ділянці  сільгоспзначення площею «не менше 24 га». Ця територія знаходиться поблизу села Іванівка Петриківського району Дніпропетровської області, розташована безпосередньо  біля траси Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка.

Під час огляду місцевості 5 серпня правоохоронці виявили і вилучили будівельну техніку: 5 екскаваторів, самоскид і бульдозер, що належить ТОВ «Белогві»,   бульдозер ТОВ «Будівельна Компанія «Норма»,  дві вантажівки ТОВ «Транспортна компанія «Дніпротранснафта» та техніку ТОВ «Вайт».

Проте вже на наступний день техніку повернули власникам, прокурор  прийняв постанову про повернення вилученого майна на відповідальне зберігання у «зв’язку з габаритністю».

Пісок за інформацією слідства видобували для будівництва Н-31, яка обійдеться державі в понад 10 млрд гривень. Як раніше писали «Наші гроші», лишаються питання як до самого конкурсу на визначення підрядника з будівництва дороги, так і до формування ціни проекту. Без урахування вартості мостів, штучних споруд та розв’язок, очікувана вартість одного кілометра дороги становила близько $10 млн. Будівництво інших ділянок цієї ж траси за попереднього керівництва «Укравтодору» оцінювалось втричі дешевше.

14 грудня САД у Дніпропетровській області уклала договір з «Автомагістраль-Південь» на 10,62 млрд гривень за 30 км траси Н-31 від села Лобойківка до межі Дніпропетровської області. Проте вартість будівельних матеріалів, яке складає зазвичай не менш 80% ціни проекту, сторони засекретили.