Власник «Фуршету» таки отримав 21 га в районі затоки Десенки під інвестпроект
14.01.2021   //  

Господарський суд м. Києва визнав укладеним між Дочірнім підприємством «Строй-Маркет Груп» та Київрадою, з моменту набрання цим судовим рішенням законної сили, договір оренди земельної ділянки площею 21,47 га, що розташована в районі затоки р. Десенка у Дніпровському районі Києва. Про це свідчить рішення від 22 грудня.

Комунальна земля передана в оренду на 25 років для будівництва багатофункціонального готельного та торговельно-розважального центру. Нормативна грошова оцінка цієї ділянки становить 541,76 млн грн. Річна орендна плата встановлена у розмірі 5% від її нормативної оцінки, у випадку розташування на ній будівель – плата збільшиться.

Як відомо, у 2007 році постійно діюча комісія Київради по залученню інвесторів визнала «Строй-Маркет Груп» переможцем конкурсу із залучення інвесторів для реалізації інвестиційного проекту щодо будівництва багатофункціонального готельного та торговельно-розважального центру в районі затоки Десенка. Це рішення комісії було затверджено розпорядженням КМДА від 17.04.2007 № 449.

На виконання розпорядженням КМДА Головне управління економіки та інвестицій КМДА і «Строй-Маркет Груп» 08.08.2007 уклали Інвестиційний договір. Разом з тим компанія звернулася до Київради з клопотанням про надання в оренду на 25 років ділянки орієнтовною площею 22,34 га.

Як вказала компанія, у зв’язку із затягуванням Київрадою розгляду її звернення, вона пішла до суду. І у січні 2009 року Госпсуд м. Києва визнав за «Строй-Маркет Груп» право на оренду ділянки площею 22,34 га в районі затоки р. Десенка.

На виконання цього судового рішення Київрада 19.02.2009 прийняла рішення про передачу фірмі ділянки в оренду. Зауважимо, що цим же рішенням Київрада внесла зміни до Генплану столиці, перевівши ділянку із зони зелених насаджень загального користування до території житлової та громадської забудови.

«Строй-Маркет Груп» в суді заявив, що лише у жовтні 2014 року отримав від чиновників технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж ділянки площею 21,47 га в натурі. А у березні 2015 року – отримав лист Департаменту земельних ресурсів КМДА, де було повідомлено про неможливість укладення договору оренди у зв’язку із тим, що частину ділянки у 2010 році Київрада передала у приватну власність фізичним особам.

«Строй-Маркет Груп» оскаржив це в суді, і вже у червні 2015 року отримав рішення Госпсуду м. Києва, залишене без змін апеляцією, яким було скасовано передачу ділянок у власність фізособам.

У подальшому фірма знову зверталася до Київради щодо укладення договору, однак це не було здійснено. Влітку 2020 року «Строй-Маркет Груп» звернувся до суду з позовом про визнання договору оренди укладеним. 22 грудня суд його задовольнив. Даних про апеляційне оскарження цього рішення Київрадою у відкритих джерелах немає.

Відзначимо, що «Строй-Маркет Груп» у липні 2019 року уклав із Департаментом економіки та інвестування КМДА додаткову угоду до Інвестиційного договору від 08.08.2007, якою сторони погодили розпочати будівництво на ділянці не пізніше 01.06.2022.

Також варто нагадати, що у 2010 році суд вже визнавав договір оренди між Київрадою і «Строй-Маркет Груп» укладеним. Однак у 2011-му це рішення було скасоване апеляційною інстанцією за скаргою заступника прокурора м. Києва.

Власником дочірнього підприємства «Строй-Маркет Груп» є компанія «Плімсол Інвестментс Лімітед» (Plimsoll Investments Limited) з Британських Віргінських островів. Кінцевим бенефіціарним власником Plimsoll Investments Limited значиться Данило Данілов – це пасинок Ігоря Баленка, депутата Київради від «Європейської солідарності», співвласник мережі супермаркетів «Фуршет». Баленко у своїх деклараціях за 2016, 2017 і 2018 роки декларував компанію Plimsoll Investments Limited.

Керівником «Строй-Маркет Груп» з квітня 2014 року є Мирослав Лямкін.