Один автор зробив тендерні документи двом ФОПам для розіграшу 3 млн на ремонтах університету
12.01.2021   //   158 Переглядів

Волинський національний університет імені Лесі Українки у 2020 році на виконання різних ремонтів  уклав десять договорів на загальну суму 3,3 млн грн.

Про це написала Мирослава Примак в «Сила правди».

За результатами проведених процедур закупівель ці кошти поділили між собою два підприємці – ФОП Богдан Тараймович отримав 2,4 млн грн., а ФОП Віктор Харчук – 827,5 тис грн. Угоди були укладені за результатами відкритих торгів або спрощених процедур закупівлі. При цьому, активісти ініціативи «За чесний тендер», що деякі закупівлі університету за спрощеною процедурою , наприклад на ремонт гуртожитку, мали підозри на спробу ухилитися від проведення відкритих торгів.

ФОП Віктор Васильович Харчук на останніх виборах 25 жовтня 2020 року він став депутатом Волинської обласної ради від партії «Європейська солідарність». Крім того, разом з ректором Волинського університету Анатолієм Цьосем входить до регіональної комісії Державного фонду регіонального розвитку на Волині. Тобто, безпосередньо вони впливають на те, які проекти будуть профінансовані за державні кошти.

Як підприємець Віктор Харчук зареєстрований у 1994 році (в 2017 році спочатку припинив свою підприємницьку діяльність, а потім знову зареєструвався). На бюджетних підрядах заробляє з 2017 року, найбільш активно – два останні роки. Основні замовники – університет та Департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради (технічний нагляд за ремонтом будинків). На конкурентні торги, де потрібно змагатися з іншими учасниками, він приходив лише до Волинського університету, а основний конкурент у нього Богдан Тараймович.

ФОП Тараймович Богдан Олександрович зареєстрований як підприємець з 2012 року. Також він є директором ПП «МВКБ». Договори з бюджетними установами укладає з 2017 року, в основному це будівельні роботи.

При ознайомленні з документацією замовника (ремонт гуртожитку, поточні ремонти, оголошені в листопаді) активісти «За чесний тендер» помітили, що автором тендерної документації, згідно з властивостями файлу, є Зінченко Микола Борисович. Особа з таким же іменем є автором документів підприємця Тараймовича, що були подані на вказані закупівлі. Такі ж приклади видання знайшло знайшли і в документах Віктора Харчука.

Тобто, або обидва ФОПи переробляли свої пропозиції просто із завантаженої тендерної документації (що не дуже зручно), або ж документи замовника і учасника робила одна і та ж особа.

Від «Наших грошей»

За даними системи «Прозорро», ФОП Харчук отримав держзамовлень на 1,84 млн грн., а ФОП Тараймович – на 4,88 млн грн.