Найактивніші парламентські лобісти Ахметова і Коломойського – у «Слузі народу» та «Батьківщині»
12.01.2021   //   1578 Переглядів

Депутати Людмила Буймістер, Олексій Кучеренко, Валентин Наливайченко і Михайло Волинець систематично діють в інтересах олігарха Ріната Ахметова. Інтереси ще одного олігарха – Ігоря Коломойського – найактивніше просуває депутат Олександр Дубінський.

Про це йдеться у матеріалі «Ляльководи» Анни Калюжної та Аліси Юрченко для Bihus.Info.

Так, Буймістер («Слуга народу»), Кучеренко, Наливайченко та Волинець (всі троє від «Батьківщини») нині намагаються перезавантажити комісію з енергетики НКРЕКП, яка відповідає за регулювання тарифів на комунальні послуги. Це – сфера бізнес-інтересів Ріната Ахметова, який сконцентрував найбільшу частку української енергетики.

Олігарху вигідно аби за ремонт електромереж сплачували споживачі, а не самі обленерго (так званий RAB-тариф). Депутатка Людмила Буймістер лобіювала це на телеканалі самого олігарха «Україна 24», а також регулярно наполягала на встановленні RAB-тарифу у соцмережах.

Комісія цю плату врешті встановила, але не на рівні 6%, як хотіли в оточенні олігарха, а на рівні 3% – вдвічі менше. І саме після цього депутати пішли в кілька судів з вимогою звільнити керівництво комісії, а також написали заяви в НАБУ, ДБР і СБУ.

Перелічені депутати помічені за доволі систематичним просуванням вигідних для олігарха питань. Наприклад, в останні дні роботи парламенту у 2020-му згадані Кучеренко і Наливайченко закликали сесійну залу не голосувати за кандидата на посаду міністра енергетики Юрія Вітренка, який мав замінити людей з оточення Ахметова. До їхнього заклику в результаті дослухались кілька десятків «Слуг народу», і голосування за кандидатуру Вітренка було провалене.

В самій «Слузі народу» найсистемніше працює в інтересах бізнесу Ріната Ахметова так звана «група Павлюка», яка налічує понад 30 депутатів і яка координується близьким до Офісу Президента та самого Володимира Зеленського бізнесменом Іллею Павлюком. Раніше журналісти вже розповідали про його офіс поблизу ОП, куди регулярно перед важливими голосуваннями приходять депутати з цієї групи.

Загалом, за підрахунками журналістів, інтереси Ахметова в Раді представяють близько 50 «стабільних» голосів. Ще стільки ж «добирається» під час важливих для олігарха голосувань.

Ініціативи в інтересах Коломойського в парламенті підтримують близько 70 нардепів. Це дві групи депутатів – частина фракції «Слуга народу» і окрема група «За майбутнє».

Безсумнівний лідер відстоювання інтересів Коломойського – колишній співробітник його телеканалу Олександр Дубінський, який нині перебуває в президентській фракції.

Крім того, серед тих, хто допомагав Коломойському під куполом, помічені депутати від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк, Дмитро Чорний, Олег Дунда, Сергій Демченко, колишній «слуга», який нині опинився в іншій «проколомойській» групі парламенту «За майбутнє» Антон Поляков тощо.

Приміром, усі вони намагалися спамити «антиколомойський закон» правками, і всі не підтримали цей закон навіть попри заклик Зеленського.