Фірма, створена братом голови парламентської комісії, отримала дозвіл на будівництво скандального ЖК на Позняках
12.01.2021   //   530 Переглядів

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 30 грудня 2020 року видала ТОВ «Офісний центр «Позняки» дозвіл на будівництво житлового комплексу на вул. Драгоманова, 31-з у Дарницькому районі Києва. Про це свідчать дані Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Будівництво проводиться на ділянці площею 0,30 га. Площа забудови становитиме 0,19 га.

За даними дозволу ДАБІ, висота житлового будинку становитиме 16 поверхів. У ньому заплановано 102 квартири, 32 апартаменти та 43 машиномісця у паркінгу.

Містобудівні умови та обмеження на цей житловий комплекс Департамент містобудування та архітектури КМДА видав у грудні 2015 року.

Місцеві жителі вже більше 5 років виступають категорично проти цієї забудови.

Місцеві мешканці на акції протесту біля будівельного майданчика на вул. Драгоманова, 31-з 23.12.2020

Вони створили окремий сайт, де вказують на порушення. Зокрема, вони наголошують на недотриманні вимог щодо інсоляції у гімназії № 315, який розташовується на сусідній ділянці. За їхніми даними, тінь нової висотної будівлі затулятиме сонце у класах весь день.

Крім того, місцеві мешканці звертають увагу на захоплення більшої ділянки, аніж було погоджено, відсутність розрахунків відстані до найближчих житлових будинків, а також махінації з цільовим призначенням ділянки.

Так, ТОВ «Офісний центр «Позняки» отримало ділянку в оренду на 10 років у жовтні 2014 року, тобто за три місяці до початку дії заборони на передачу ділянок для містобудівних потреб у разі відсутності плану зонування або детального плану території. З 1 січня 2015 року передача ділянки забудовнику вимагала б обов’язкові громадські слухання і ДПТ.

Більше того, цільове призначення ділянки при передачі в оренду було – для будівництва та експлуатації адміністративної будівлі. Однак, у подальшому, влітку 2015 року Київрада внесла зміни до свого рішення, змінивши адмінбудівлю на «житлово-готельний комплекс».

Будівельні роботи на ділянці на вул. Драгоманова, 31-з почалися у другій половині 2020 року, тобто ще до видачі дозволу ДАБІ. Про це свідчать фотографії з сайту продажу нерухомості та сайту активістів.

При цьому місцеві жителі повідомляли про просідання ґрунту під машинами ОСББ 31б і дому по вул. Драгоманова, 31-б.

ТОВ «Офісний центр «Позняки» у 2012 році створив Віталій Пузійчук і володів нею до 2017 року включно. Віталій Пузійчук є братом нардепа від ВО «Батьківщина» Андрія Пузійчука, який торік очолив Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

З літа 2019 року власником ТОВ «Офісний центр «Позняки» значиться Ігор Пшечук. Він же значиться співвласником ТОВ «ФК «Гарант Капітал», яке наприкінці 2020 року замість банку «Аркада» стало управителем Фондів фінансування будівництва ЖК «Патріотика» та ЖК «Еврика» у столиці. Як повідомлялося, ФК «Гарант Капітал» пов’язане із нардепом від ОПЗЖ Вадимом Столаром та головою правління ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігорем Кушніром.

Генеральним підрядником будівництва є ТОВ «Юнібілд», власниками якого значаться Ігор Наконечний (20%) та Юрій Пархомчук (80%).