Заммера Сєвєродонецька оштрафували на 1122 грн. за отримання 140 тисяч «відкату» за ремонт лікарні
11.01.2021   //   488 Переглядів

Сєвєродонецький міський суд Луганської області у кінці 2020 р. затвердив угоду про визнання винуватості і призначив колишньому заступнику мера Сєвєродонецька з питань діяльності виконавчих органів ради 1122 грн. штрафу за отримання 139 тис грн. «відкату» від представника ТОВ «Артбілдінг» за капремонт лікарні. Про це написало видання «Сегодня в Северодонецке» з посиланням на вирок суду.

У квітні 2017 року управління охорони здоров`я Сєвєродонецької міськради замовило «Артбілдінг» капремонт будівлі інфекційного відділення комунальної установи «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» (КУ «СМБЛ») за 1,39 млн грн. Підрядник виконав роботи і на підставі підписаних заступником міського голови заявок управління охорони здоров`я Сєвєродонецької міськради у 2017 році перерахувало «Артбілдінг» 1,39 млн грн.

На початку 2018 року заступник мера відмовився від депутатського мандата Сєвєродонецької міської ради, а згідно з рішенням сесії Сєвєродонецької міської ради від 31.01.2018 «Про розпуск виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VIІ скликання, припинення повноважень та звільнення заступників міського голови, керуючого справами виконкому» припинено службу заступника міського голови в органах місцевого самоврядування та звільнено чиновника.

Водночас, згідно з довідкою КУ «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня», заступник мера з 31.01.2018 по 16.02.2018 перебував на амбулаторному лікуванні у КУ «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» та відповідно до положення Кодексу законів про працю не припинив трудові правовідносини з Сєвєродонецькою міськрадою, оскільки через тимчасову непрацездатність не отримав трудову книжку та повний розрахунок у зв`язку зі звільненням.

Як встановило слідство, на початку лютого 2018 р. у заступника мера виник умисел на заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство). Йдеться про гроші «Артбілдінг» в сумі, що дорівнювала 10% від суми виконаних робіт по договору підряду з ремонту приміщень КУ «СМБЛ», що складало 139 тис грн.

Заступник мера, розуміючи, що вже звільнений з посади заступника мера, і що під час амбулаторного лікування він не має жодних владних повноважень, а після закінчення лікування відбудеться його фактичне звільнення з роботи, в телефонних розмовах з представником «Артбілдінг» зажадав від фірми передати йому в якості вдячності за його вплив на вирішення питання оплати виконаних ТОВ «Артбілдінг» підрядних робіт у 2017 р. гроші в сумі еквівалентній 10% (139 тис грн.), та за вплив на вирішення питання щодо подальшої участі підприємства у виконанні підрядних робіт у 2018 р. за бюджетні кошти Сєвєродонецької міськради. При цьому, представник ТОВ «Артбілдінг» сприймав заступника мера як службову особу.

Сторони домовились про зустріч в приміщенні ресторану пивоварні «Shale de biеre». Причому заступник мера  вирішив використати свого помічника-консультанта для фактичного отримання грошей та запросив його з`їздити разом до ресторану. Правоохоронці затримали помічника-консультанта після передачі грошей для заступника мера.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором Луганської обласної Лагуновим Д.М. та колишнім заступником міського голови Сєвєродонецька з питань діяльності виконавчих органів ради і призначив обвинувачуваному 1122 грн. штрафу.

Видання нагадало, що 15 лютого 2018 року прокуратура Луганської області повідомила про затримання заступника міського голови під час одержання неправомірної вигоди і зазначила, що «вирішується питання щодо повідомлення особі та посереднику про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (вимагання та отримання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище)».

«Цікаво, скільки в наш час коштує перекваліфікувати злочин з частини третьої статті 368 ККУ (це позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна) на частину другу статті 190 (шахрайство), та ще в полегшеному варіанті, зі штрафом в 1122 гривні?», – написало видання.

Від «Наших грошей»

Суд оштрафував Олексія Яроша, який раніше займав посаду заступника мера Сєвєродонецька з питань діяльності виконавчих органів ради. Станом на кінець минулого року він ніде не працював.

Засновником та керівником миколаївського ТОВ «Артбілдінг» є Олег Мозолєв. Згідно з «Прозорро», у 2016-2017 рр. фірма виграла тендерів на загальну суму 5,70 млн грн., причому усі підряди були отримані в Сєвєродонецьку. Після замовлення щодо капремонту будівлі інфекційного відділення КУ «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» підприємство перестало отримувати підряди.