Фірташ поставляє своєму «Сумихімпрому» газ на третину дешевше, ніж сумчанам
11.01.2021   //  

28 грудня ПАТ «Сумихімпром» уклало договір із ТОВ «Хімвектор» про постачання природного газу вартістю 37,4 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Замовлено поставка у січні 4 870 тис. кубометрів газу. Ціна тисячі кубометрів газу за січень становить 7 506 грн з ПДВ.

Для побутових споживачів Сум місцевий  газзбут встановив вартість палива на січень 9 910 грн, тобто на третину дорожче, для «Сумихімпрому». Для промислових споживачів Сумщини прайсова вартість палива нижча – 8 850 грн за тисячу кубів.

Вартість газу для «Сумихімпрому» відповідає середньозваженій ціні, що вказана на сайті «Української енергетичної біржі» за січень – 7 578 грн за тисячу кубів. Трохи більшою у порівнянні з «Хімвектором» ціна у «Нафтогазу» – 28 грудня поставки газу на січень коштували 7 603 грн за тисячу кубів.

Засновником ТОВ «Хімвектор» є кіпрська «Валанокс Інвестменс Лімітед» Дмитра Фірташа.

Керівником державного ПАТ «Сумихімпром» є Ігор Лазакович – менеджер Дмитра Фірташа, який до 2011 року був керівником філії «Іршанського гірничо-збагачувального комбінату» ЗАТ «Кримський титан», кінцевим бенефіціаром якого є цей олігарх. Нині «Сумихімпром» перебуває у стані санації – товариство накопичило близько 2,4 млрд боргів, проте, за даними журналістів, продовжує брати участь у закупівлях та укладати договори з близькими до Фірташа компаніями.

«Сумигаз збут» володіє АТ «Оператор газорозподільної системи «Сумигаз», 46,6% акцій якої має ПАТ «Газтек» Фірташа.