Держспецзв’язок замовив зятю Злочевського енергію на наступний рік за 19 мільйонів
24.12.2020   //  

КП «Укрспецзв’язок» Держспецзв’язку 15 грудня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Укр Газ Ресурс» про постачання електричної енергії на 18,93 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У 2021 році на об’єкти Держспецзв’язку по всій Україні поставлять 7,34 гігават-годин енергії по 2,58 грн./кВт*год. Ціна враховує тарифи на розподіл і на послуги оператора системи передачі. Договір передбачає післяоплату протягом п’яти робочих днів.

Вартість договору на 10% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 21,00 млн грн.

ТОВ «Енерджі 365» не допустили до аукціону за несплату забезпечення тендерної пропозиції і ненадання документів про відсутність підстав для відхилення за ст. 17.

Допущеними конкурентами були ТОВ «Енера Суми» і ТОВ «Енерджі Трейд Груп».

Створеною в червні 2017 року київською компанією «Укр Газ Ресурс» володіє Андрій Кучков – зять біглого колишнього міністра екології в уряді Азарова та власника відомої газовидобувної групи «Burisma» Миколи Злочевського. Директором є Віктор Денисович.

Адрій Кучков також володіє київським ТОВ «Зет Енерджі», яким керує Сергій Ткачук.

Загалом переможець отримав підрядів щодо газу та електроенергії на 1,59 млрд грн.

Нагадаємо, у січні АТ «Укрзалізниця» хотіло через сумнівно обґрунтовану переговорну процедуру замовити «Укр Газ Ресурсу» газу на 51,79 млн грн. Вищий антикорупційний суд 19 лютого зобов’язав НАБУ відкрити за чиєюсь заявою кримінальне провадження щодо цієї процедури. У заяві було сказано, що службовці «Укрзалізниці», зловживаючи службовим становищем, без торгів закупили газ в «Укр Газ Ресурсу» за цінами, які можуть бути завищеними. Тим самим нібито могли бути завдані збитки підприємству близько 4,4 млн грн. Залізниця 28 лютого відмінила закупівлю за рішеннями АМКУ.

Суперник «Енера Суми» – це постачальник з орбіти ПАТ «Сумиобленерго» Костянтина Григоришина. Він належить кіпрським «Garensia Enterprises Limited» і «Еnergi Standart Real Estate Limited» та полтавському ТОВ «Юнова Консалтінг» Владислава Хохотви.

Раніше суперника «Енерджі Трейд Груп» було оформлено на Євгена Бугу, на якого була записана низка інших фірм-підрядників АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» і ДП «НАЕК «Енергоатом». У перших двох держкомпаніях на керівних посадах працював Руслан Журило, тоді як «Енергоатом» знаходився під впливом екснардепа Миколи Мартиненка. Журило і Мартиненко проходять по одній кримінальній справі НАБУ щодо розкрадань у «СхідГЗК».

Нині «Енерджі Трейд Груп» зареєстровано на Олексія Бондаренка з Боярки, чия дружина Тетяна Бондаренко є заступницею начальника відділу НБУ, а керує нею Олексій Кравець.