Облавтодор не захотів змагатись з картелем за мільярд, подавши пропозицію без банківської гарантії
23.12.2020   //   208 Переглядів

11 грудня Служба автомобільних доріг у Запорізькій області уклала договір з ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» з експлуатаційного утримання автодоріг державного значення загального користування у Запорізькій області та штучних споруд на них. Вартість контракту склала 1,16 млрд гривень. Мова йде про 1643,6 км, які підрядник буде обслуговувати до кінця 2022 року. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На тендер окрім «Онуру» подались «Ростдорстрой» та ДП «Запорізький облавтодор». Замовник не допустив облавтодор до аукціону через дві претензії: відкриту ще кілька років тому справу про банкрутство державної компанії та неподання банківської гарантії.

Фахівець «Ліги антитрасту» з публічних закупівель Анна Сулима відмітила, що відхиляти будь-якого учасника просто через відкриту справу про банкрутство неправомірно, оскільки потрібно остаточне рішення суду. «Однак в цілому відхилення правомірне, оскільки облавтодор не надав у складі ТП банківську гарантію», – відмітила Сулима.

Відтак аукціон відбувся за мінімальної конкуренції, під час торгів вартість тендеру від очікуваної у 1,19 млрд гривень змінилась менше ніж на 3%.

При цьому замовник не оприлюднив у «Прозорро» жодних даних про вартість будматеріалів.

ДП «Запорізький облавтодор «ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» перебуває у процесі банкрутства з червня 2018 року. Цей процес ініціювали в суді ФОП «Іващук Олександр Анатолійович» з Рівненської області разом з ТОВ «Труд» мешканця Запоріжжя Богдана Панахі. Їх  претензії загалом складають 2,86 млн гривень.

ФОП має претензії до «Запорізького облавтодору» за договором поставки 2015 року. За фарбу для розмітки автодоріг, склокульки та розчинник на 1,35 млн гривень ФОП не одержав частину – 370 тис гривень. Борг разом з пенею, 30% річних та 20% штрафу виріс до 629 тис гривень, які за рішенням господарського суду Рівненської області від 22.09.17 мала стягнути з «Запорізького облавтодору» виконавча служба.

Аналогічно ТОВ «Труд» пред’явило «Запорізькому облавтодору» 2,23 млн гривень боргу за старим  договором від 2006 року на поставки бітуму, асфальту, щебня та ПММ. За цим боргом ще в вересні 2011- го видане рішення господарського суду Запорізької області на стягнення.

З моменту ініціювання банкрутства ДП «Запорізький облавтодор  виграло 44 тендери на 319,21 млн гривень. Зокрема в минулому році одержало тендер на утримання доріг в Запорізькій області за переговорною процедурою на 253,27 млн гривень. Підприємство веде господарську діяльність, з початку цього року провело вісім  закупівель палива та будматеріалів на 8,59 млн гривень, що дає підстави  вважати ініційований процес щодо нього технічним. У справі про банкрутство на сьогоднішній день не сформовано ні реєстр, ні комітет кредиторів.

Засновниками столичної компанії «Онур Конструкціон Інтернешнл» є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон. Із нею пов’язана фірма «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S» (Туреччина). З початку року виграла тендерів на 15, 55 млрд гривень.