Лісники Чорнобильської зони купили два пожежні катери від «ляшківців» за 11 мільйонів
18.12.2020   //   271 Переглядів

ДСП «Північна пуща» Державного агентства з управління зоною відчуження 15 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «Торговий дім «Егрітек» пожежних катерів на 11,20 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До середини 2021 року поставлять два пожежні моторні катери ЧМП-UMS Tuna 865 Cabin-UT01 виробництва ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина» по 5,60 млн грн.

Катери довжиною 8,58 м із двигуном Mercury Verado 350 розрахований на водія та оперативний розрахунок із шести осіб. Він має одну стаціонарну та чотири портативні радіостанції Excera, сигнально-гучномовний пристрій Стріла Ultra-Slim, пожежний насос Ziegler, стаціонарний лафетний ствол Protek, напірний рукав Спецпріа Aquasila, фару-шукач, гідрокостюм, бензопилу та інші інструменти, а також причіп для перевезення.

У листопаді філія «Днопоглиблювальний флот» ДП «АМПУ» купила у виробника ТОВ «УМС Марин» базовий катер UMS Tuna 865 Cabin із двигуном Mercury 250, закритою надбудовою і причепом без спецобладнання у півтора раза дешевше – за 3,35 млн грн.

Ціна угоди всього на 0,5% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 11,26 млн грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Компанія Тітал» Павла і Петра Брицьких, яке не раз було єдиним конкурентом «Пожмашини» на тендерах та теж дотичне до МНС і ДСНС.

Столичний «ТД «Егрітек» належить Вікторії Панченко із Прилук на Чернігівщині, керує ним Олександр Оскаленко. Раніше фірмою володів ексдепутат Чернігівської облради від Радикальної партії Олега Ляшка Олег Авер’янов. У 2015-2016 роках Авер’янов був першим заступником нинішнього голови ДСНС Миколи Чечоткіна. Його помешкання обшукували в 2015 році у зв’язку з тендером, однак справа не потрапила до суду.

«Пожмашина» зареєстрована біля Прилук на створену в 2017 році британську «Гартек Груп Лтд». Директором і кінцевим бенефіціаром через «Gartech Group Ltd» є Авер’янов.

Представником «ПК «Пожмашина» є Олег Борщ, який у 2015 році йшов у Чернігівську облраду від Радикальної партії (читайте детальніше у статті «Розплата з Ляшком»).

Нагадаємо, Чернігівське тервідділення АМКУ оштрафувало «Пожмашину» і ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн» на 136 тис грн. за змову на закупівлі ДСНС спецавтомобілів у 2015 році. Однак згодом обидві фірми відбилися від штрафу в першій інстанції та апеляції.

Виробником базових катерів є «УМС Марін» Володимира Умрилова, яке суборендує нерухоме майно по вул. Електриків, 26 у ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» Сергія Тігіпка. Раніше заводом «Кузня на Рибальському» володіли колишній президент Петро Порошенко та його соратник, партнер і друг – екснардеп від «БПП» Ігор Кононенко.