Суд виправдав фірму, яка замість оцту продавала споживачам штучний замінник
10.12.2020   //   944 Переглядів

Північний апеляційний суд задовольнив скаргу компанії, яка випускала штучний замінник оцту і отримала штраф АМКУ за обман споживачів. Про це повідомила «Ліга антитрасту».

У 2016 році споживач придбав продукт з назвою «Оцет» в одному із магазинів м. Запоріжжя. Однак вже вдома, ознайомившись з етикеткою, виявив, що це не оцет, а його замінник (оцтова кислота синтетична концентрована). Свідомий громадянин поскаржився до АМКУ.

В листопаді 2016 року тервідділення АМКУ розпочало розслідування. Спочатку відомство порекомендувало товариству у місячний строк змінити назву продукту (рекомендації від 26.03.2018 № 20-рк/к). Але виробник це проігнорував.

Тому у листопаді 2019 року тимчасова адмінколегія АМКУ (рішення № 82-р/тк) оштрафувала «Ново-Водолажський масло-жировий комбінат» на 250 тис.грн. за обман споживачів.

«Ново-Водолажський масло-жировий комбінат» оскаржив штраф до суду та програв першу інстанцію. Однак 21 жовтня 2020 року Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу комбінату та скасував рішення АМКУ. В рішенні суд зазначив, що АМКУ варто було залучити експерта або відповідну спеціалізовану установу, а не в самовільному порядку, спираючись на анкетування споживачів, робити висновки.

«Для того, щоб прийти до висновку, що назва «оцет» дає споживачу розуміння, що він купує саме оцет, а не штучний його замінник, на нашу думку, висновки експертів не потрібні. Чекаємо оскарження Комітетом цього рішення до Верховного Суду. Та сподіваємось, що позиція касації буде більш виваженою та поверненою обличчям до споживача, обманювати якого давно для багатьох виробників харчових продуктів – норма»,- відмітили у «Лізі антитрасту».