АМКУ поновив турків Ярославського у гонці за 1,6 мільярда на ремонт траси М-12
09.12.2020   //  

2 грудня Адміністративна колегія Антимонопольного комітету скасувала рішення Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області щодо відхилення пропозицій Консорціуму «Блек Сі Консорціум» на тендерах з поточного середнього ремонту дороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка сукупною очікуваною вартістю 1,64 млрд гривень. Про це стало відомо з рішень АМКУ, опублікованих у системі «Прозорро».

Мова йде про тендери з поточного середнього ремонту таких ділянок М-12:

На усі три тендери подалося від восьми до дев’яти учасників – зокрема, три компанії-засновники Національної асоціації дорожників України – ТОВ «Ростдорстрой», ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада» та ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Також подалися азербайджанська AzVirt MMC, столичне ПП «Автомагістраль»,вінницьке ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво», ТОВ «Миколаївбудцентр» з орбіти Араїка Амірханяна та ТОВ «ДС Пром Груп».

У результаті Кіровоградська САД відхилила «Блек Сі Консорціум», «Миколаївбудцентр», ПП «Автомагістраль» та азербайджанську компанію. На двох тендерах «Блек Сі Консорціум» відхилили за скаргою ТОВ «Миколаївбудцентр», на одному – за скаргою ПП «Автомагістраль».

«Блек Сі Консорціум» відхилили, оскільки компанія надала документи на техніку, серед яких були присутні документи члена Консорціуму-нерезидента – без пояснювальної записки до них. Замовник дав час на усунення недоліків компанії, вказавши надати пояснювальну записку до документів по техніці нерезидента. Проте після усунення недоліків відхилив пропозицію компанії, оскільки вона надала пояснювальні записки не на всі документи нерезидента – зокрема, на сертифікати ISO. В той же час, згідно з позицією АМКУ, у вимозі про усунення невідповідностей було посилання саме на документи щодо техніки, а не щодо ISO, а тому Кіровоградська САД відхилила Консорціум неправомірно.

Ще однією причиною відхилення компанії було те, що вона не надала додатки та відгук до аналогічного договору. Після публікації повідомлення про усунення невідповідностей у ТП, «Блек Сі Консорціум» подала усі необхідні документи, проте її знову відхилив Замовник через те, що начебто завантажений відгук був до іншого договору. У рішенні АМКУ вказано, що Кіровоградська САД не довела, що вказаний відгук належав до іншого договору, а тому у цій частині також неправомірно відхилила Скаржника.

У результаті рішень АМКУ компанію повернули на усі три тендери, де усюди залишалися представники дорожнього картелю, а також «Енергетично-дорожнє будівництво», «ДС Пром Груп» та AzVirt – на одному з трьох.

Офіційними бенефіціарами об’єднання «Блек Сі Консорціум» є власники турецької компанії «Makyol»: Аднан, Саваш, Мехмет Алі, Саффет Чебі та Арзу Абас. Директором консорціуму значиться Василь Юрманович, він є старшим юристом київського офісу міжнародної юридичної фірми Integrites. Керуючим партнером фірми є Руслан Бернадський, чоловік секретаря Центральної виборчої комісії – Наталі Бернадської.

Партнером «Makyol» в Україні є група Олександра Ярославського DCH.

Головними активами DCH близького до Кернеса Ярославського є – Дніпровський метзавод, Харківський тракторний завод, Харківський аеропорт, готель «Харков Палас» та ін. Також Ярославський володіє акціями «Укртатнафти».