Поки Микитась був в СІЗО, структура Татарова майже забрала його землю під забудову на Академмістечку
04.12.2020   //  

ТОВ «Дейрінг Капітал», співзасновником якого є тесть заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова, у прискореному темпі оформлює право користування ділянкою площею 1,34 га на вул. Миколи Краснова, 33 у Святошинському районі Києва, яку збирався забудувати «Укрбуд» Максима Микитася.

Про це свідчать дані Єдиного держреєстру судових рішень, Єдиного держреєстру юросіб, Публічна кадастрова карта, дані офіційного сайту Київради.

У листопаді 2017 року ТОВ «Укропткульттовари» і ТОВ «Інвест-Будівництво», яке є одним із власників «Української будівельної корпорації «Укрбуд», яку раніше контролював екс-нардеп Максим Микитась, уклали договір про будівництво житлового комплексу на ділянці по вул. Краснова, 33.

«Укропткульттовари» володіло будівлями на вказаній ділянці і мало надати майданчик для забудови, а «Інвест-Будівництво», у свою чергу, повинне було отримали всі дозвільні документи і здійснити будівництво.

На початку жовтня 2019 року НАБУ і САП оголосили підозру Микитасю у справі про аферу з квартирами для Нацгвардії. Того ж місяця апеляційна палата ВАКС відправила екс-нардепа в СІЗО.

Після цих подій, 6 грудня 2019 року «Укропткульттовари» направило «Інвест-Будівництву» лист про розірвання договору у зв’язку його невиконанням останнім, зокрема, неотриманням дозвільних документів на початок будівництва.

У квітні цього року ТОВ «Укропткульттовари» отримало рішення суду про розірвання договору з «Інвест-Будівництвом», яке набуло законної сили.

І вже у червні «Укропткульттовари» продало нежилі будівлі на вул. М. Краснова, 33 фірмі «Дейрінг Капітал», яка одразу ж почала оформлення оренди ділянки досить швидкими темпами.

Так, 20 липня був зареєстрований проект рішення Київради про передачу ділянки на вул. М. Краснова, 33 в оренду «Дейрінг Капіталу» на 10 років для будівництва житлового комплексу. І вже 24 вересня цей проект був внесений в порядок денний засідання Київради. Однак, проголосований він тоді не був.

ТОВ «Дейрінг Капітал» було створене на початку жовтня 2019 року, якраз у розпал підозри і обрання запобіжного заходу Микитасю.

За даними Yocontrol, у лютому цього року до складу засновників фірми увійшов Олександр Павлушин – це тесть Олега Татарова, який з 5 серпня цього року є заступником керівника Офісу Президента України і відповідає за правоохоронний напрям.

Олег Татаров за часів Януковича у 2011-2014 роках був заступником начальника Головного слідчого управління МВС України, був одним з головних спікерів МВС стосовно Майдану. У 2014 р він був люстрований, після чого очолив юридичний департамент «Укрбуду» і обіймав посаду до 2017 року, займаючись водночас адвокатською практикою. Відомо, що він захищав, зокрема, екс-голову Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, першого заступника голови АП Андрія Портнова, екс-нардепа Вадима Новинського, дружину нападника на Сергія Стерненка та інших. Зокрема, Татаров також у справі НАБУ захищав гендиректора корпорації «Укрбуд» Олега Майбороду.

У справі НАБУ угоду зі слідством вже уклали дві обвинувачувані – оцінювачі нерухомості. Крім того, на співпрацю зі слідством також пішов екс-нардеп Микитась. Сьогодні стало відомо, що Микитась відшкодував державі 50 млн грн збитків. Також йому змінили запобіжний захід із тримання в СІЗО на домашній арешт. Як написав у Facebook Микитась, з метою безпеки. Адже він надав слідству покази стосовно Татарова про дачу останнім хабара заступнику керівника державного експертного центру за підробку експертизи, а саме – зменшення суми збитків у справі НАБУ з 81 до 7 млн грн.

2 грудня НАБУ і САП мали затримати Татарова, однак цю операцію зірвала Генпрокурор Ірина Венедіктова, яка відсторонила усіх чотирьох прокурорів САП від справи і тепер керує нею одноосібно.

Ділянка на вул. Краснова, 33 примикає впритул до ділянки площею 2,48 га, на якій будується ЖК «Академ Парк» – це проект «Укрбуду», який добудовує «Київміськбуд».