#перемога: Укравтодор відмінив рішення про вибір фірми радника голови Укравтодору на користь дешевої пропозиції
03.12.2020   //   313 Переглядів

1 грудня Служба автомобільних доріг у Миколаївській області підписала договір з ТОВ «Інтерпроект» на розроблення проектної документації на будівництво мостового переходу через річку Південний Буг в Миколаєві вартістю 33,69 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Знижка по відношенню до очікуваної вартості закупівлі становить 21%, тобто зекономлено 9,31 млн гривень бюджетних коштів. Згідно із зведеним кошторисом, компанія запропонувала такі ціни на  основні проектно-вишукувальні роботи ( без ПДВ):

  • Проектування автодорожнього мосту – 14,11 млн грн;
  • Проектування автомобільної дороги і споруд дорожньої служби – 3,20 млн грн;
  • Проектування шляхопроводів – 1,47 млн грн;
  • Інженерно-геологічні вишукування – 1,32 млн грн.

 

Початково на тендер з розробки проекту подалося три компанії – ТОВ «Інтерпроект», ТДВ «Інститут Дніпродіпротранс» та ТОВ «Міжнародний проектний інститут» з орбіти в минулому радника Олександра Кубракова, а тепер – першого заступника голови Закарпатської САД Євгена Петрощука.

«Інтерпроект» на аукціоні запропонував найбільш економічно вигідну ціну. Але Замовник відхилив пропозицію компанії, а також «Інституту Дніпродіпротранс» і визначив переможцем «Міжнародний проектний інститут».

Згідно з позицією Замовника, «Інтерпроект» допустив помилку у назві лазерної рулетки, а також не надав усі сертифікати на працівників, які були зазначені у довідці. Однак Миколаївська САД протиправно не надала фірмі 24 години на усунення недоліків, відхиливши її пропозицію одразу. Після першого оскарження в Антимонопольному комітеті колегія зобов’язала Замовника усунути невідповідності в документах «Інтерпроекту». Компанія надала нову довідку стосовно працівників і кваліфікаційні сертифікати на них, проте Замовник знову відхилив компанію начебто через те, що вона «не усунула невідповідності у поданих документах». Рішенням АМКУ від 12 жовтня колегія зобов’язала скасувати відхилення «Інтепроекту» і визначення переможцем «Міжнародний проектний інститут».

Окрім цього, 27 жовтня Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області розпочало моніторинг процедури і виявило, що «Міжнародний проектний інститут» не підтвердив виконання аналогічного договору, а саме – надання послуг з розроблення проектної документації на будівництво/реконструкцію залізобетонного чи металевого мосту за класом наслідків СС3. А тому ДАСУ зобов’язала Миколаївську САД  усунути порушення, відхиливши тендерну пропозицію компанії.

Нагадаємо, будувати міст через Південний Буг, який має розвантажити центр Миколаєва від вантажівок, Уряд планував за кредитні кошти Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). У вересні голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що проект будівництва мосту через Південний Буг «передадуть іншій країні та підрядникам, якщо за рік агентство не почне будувати міст». В той же час у коментарі «Нашим грошам» JICA заявило, що «готове до переговорів» і чекає завершення «внутрішніх погоджувальних процедур від українського Уряду». Згідно з інформацією Укравтодору, очікувана вартість будівництва – 20,3 млрд гривень.

Засновником і керівником ТОВ «Інтерпроект» є Віктор Черненко.