Спільник радника Єрмака по відкатам з фармринку попався на продажі податкових справ медфірмам
02.12.2020   //   3170 Переглядів

Нєговєлова затримали на гарячому під час отримання хабаря.

Податківці відкрили проти десятка фармацевтичних компаній справу за ухиляння від сплати податків через використання фірм-«прокладок» за межами України. Саме на вимаганні $200 тисяч за видалення однієї з фірм з переліку фігурантів цієї справи був затриманий за хабар податківець Роман Неговєлов.

Про це йдеться в сюжеті Лесі Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

30 жовтня 2020 співробітники Державного бюро розслідувань затримали поруч з центральним офісом ДФС Романа Неговєлова під час отримання $100 тис хабара. Неговєлов довгий час працював в СБУ і тільки два місяці перед цим став керівником Головного управління протидії економічним правопорушенням Державної фіскальної служби.

Загальна сума хабара складала $200 тис. Саме стільки вимагав посадовець від великого дилера німецьких препаратів ТОВ «Юбіай фарм трейд» за закриття справи про ухиляння від сплати податків, але керівництво цієї фірми здало його ДБР.

Заступник директора «Юбіай фарм трейд» Петро Зорич розказав, що з Неговєловим він знайомий вже сім років, і той регулярно пропонував бізнесмену свої послуги з вирішення проблем в органах:

«Як оперативник він міг щось повідомити за якусь вигоду – наприклад, відкрити проти вас кримінальне провадження, дивіться уважненько. Може вам треба вирішити питання на митниці? Все нормально? Якщо ні – то дзвоніть, може, щось треба буде допомогти».

В кінці жовтня Неговєлов надіслав Зоричу повідомлення, де поцікавився його справами. А на наступний день ДФС  прийшла з обшуком. Виявилося, що фірму підозрюють у ухилянні від сплати податків через проведення поставок в Україну через власну «прокладку» на Кіпрі. В самій справі фігурувало більше десятка фармкомпаній. Після обшуків Зорич зустрівся з Нєговєловим і, за його словами, останній запропонував вирішити питання за $300 тис дол. До цієї суми нібито був включений «відкат» для Офісу Генпрокурора.

Бізнесмену також нібито було запропоновано перейти на «абонплату» з метою уникнення інцидентів у майбутньому:

«Ви ж, каже, ще подумайте, щоб в подальшому у вас не виникали питання, ви подумайте про абонентську плату. Це платіж на постійній основі, раз на місяць чи квартал, щоб нас не чіпали», – пояснює Зорич.

Зрештою Зорич «сторгувався» на 200 тисяч. Перша половина мала піти завдатком і упродовж тижня проблема мала бути вирішена. Однак уже на передачі завдатку Неговєлова затримало ДБР, якому Зорич і «здав» потенційного «хабарника» одразу ж після першого дзвінка:  

«Якщо взяти 6 років і кожного разу «Ну може, треба допомогти щось?» – так я зрозумів, що в даному випадку, коли вже така ситуація, то тут буде «рєшалово канкрєтне». Ми вирішили, що це повний «бєспрєдєл» і тому ми зробили заяву в ДБР – і ДБР з першого контакту писали мої зустрічі з Неговєловим, у них на руках повна викладка».

Неговєлов та Стрельнікова

При отриманні авансу Неговелов був затриманий, але майже відразу покинув СІЗО під заставу в майже три мільйона. Ну дружину Неговєлова – Жанну Стрельнікову, зиписано коштовну нерухомість, дороге авто та $300 готівки. Їх вартість значно перевищує зарплатню та доходи від бізнесу Стрельнікової.

Нагадаємо, що Нєговєлов в СБУ був підлеглим Миколи Беззубенка в департаменті економічної контррозвідки, який за президентства Петра Порошенка очолював Сергій Семочко.  За словами представника фірми «Діавіта», Беззубенко та Неговєлов у 2015 році, посилаючись на свого прямого начальника Семочка, вимагали $250 тис. «відкату» за участь у діалізному тендері МОЗу.

Микола Беззубенко після обрання президентом Володимира Зеленського спочатку отримав підвищення всередині контррозвідки від нового голови СБУ Івана Баканова.  Той призначив його керівником управління, яке курувало сферу медицини. Однак потім звільнив і зараз Беззубенко став радником голови Офісу президента Андрія Єрмака. У жовтні 2020 року Нацагентство з питань запобігання корупції скерувало до Нацполіції матеріали щодо Миколи Беззубенка для 14 адміністративних протоколів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.