АМКУ оштрафував фірми Мішалова-Єрмолаєва на 7 мільйонів за розіграш тендерів мерії
19.11.2020   //   237 Переглядів

Антимонопольний комітет 4 листопада оштрафував ТОВ «Мега Лінк» і ТОВ «Інтелект Дніпро Телеком» на 7,17 млн грн. за змову на трьох тендерах КП «Інфо-Рада-Дніпро» Дніпровської міської ради у 2016-2017 роках. Про це повідомляється на сайті АМКУ.

У листопаді 2016 року та лютому 2017 року КП «Інфо-Рада-Дніпро» за результатами тендерів уклало три угоди з «Мега Лінк» на загальну суму 40,72 млн грн. стосовно:

Спаринг-партнером був «Інтелект Дніпро Телеком». Компанії узгодили свою поведінку для усунення змагання під час підготовки та участі у цих тендерах. Вони пропонували однакові ціни, які дорівнювали очікуваній вартості, та не знижували їх на аукціонах.

Потім «Мега Лінк» перемагав завдяки неціновим критеріям: «безкоштовні канали передавання даних від камер відеоспостереження до серверного комплексу та моніторингових центрів» або «надання нетарифікованих послуг передачі даних», а також термін поставки товару та його гарантійне обслуговування.

Фірми подавали пропозиції в один день із різницею в декілька хвилин або годин. Їхні банківські гарантії були видані в один день із послідовними або близькими номерами.

У властивостях деяких файлів обох фірм був вказаний автор «Viols». Файли містили однакові помилки: наприклад, слово «затверджую» без літери «д» – «затвержую».

Ще фірми використовували для участі в тендерах однакові IP-адреси, за якими доступ до інтернету надавало ТОВ «Фрегат-СП». Цей провайдер тоді належав ТОВ «Фрегат ТВ», співзасновник якого Сергій Шишкін був директором «Інтелект Дніпро Телеком».

Також вони використовували однакові IP-адреси «Фрегат-СП» для входу до електронних кабінетів для здійснення операцій по своїх рахунках у банку «Конкорд». На найбільшому тендері «Інтелект Дніпро Телеком» направив платіжне доручення з IP-адреси провайдера ТОВ «Телеміст», яке було засновником «Мега Лінку». Причому всі три фірми – «Мега Лінк», «Інтелект Дніпро Телеком» і «Телеміст» – були зареєстровані в одному будинку.

Крім того, «Мега Лінк» та «Інтелект Дніпро Телеком» здавали з однакових IP-адрес звітність у ДФС і використовували один номер телефону для обслуговування в банку.

Між ними існували сталі господарські відносини у вигляді договорів купівлі-продажу, оренди та підряду. Вони орендували одні й ті ж мікроавтобуси в підприємця, який керував вищезгаданим «Телемостом». До того ж, «Інтелект Дніпро Телеком» залучав бухгалтера «Мега Лінку» та надавав безповоротну фінансову допомогу «Мега Лінку» і «Телемосту».

Штраф «Мега Лінку» складає 6,96 млн грн., «Інтелект Дніпро Телекому» – 218 тис грн.

При цьому фірмам заборонили брати участь у відкритих торгах протягом трьох років.

Нині дніпровський «Мега Лінк» на чолі з Миколою Дубіною належить Дмитру Шевчуку, Вадиму Єрмолаєву і В’ячеславу Мішалову, який був секретарем Дніпровської міськради з березня 2016 року по листопад 2017 року. Певний час у 2019 році замість Мішалова в засновниках «Мега Лінку» був Костянтин Петренко. А під час вищезгаданих розіграних тендерів фірма належала «Телемосту», заведеному тоді на кіпрські «Ай Пі Клаб Лімітед», «МВД Фрегат Телеком Лімітед», «Сенсо Холдінгс Лімітед» і «Фрегат Фолдінгс Лтд».

Усього в 2016-2017 роках «Мега Лінк» отримав підрядів на 44,50 млн грн. Усі в КП «Інфо-Рада-Дніпро» та Департаменту інформаційних технологій Дніпровської міської ради.

Дніпровський «Інтелект Дніпро Телеком» на чолі з Ігорем Дьоровим, як і «Телеміст», належить ТОВ «Компанія з управління активами «Альтус Ассетс Актівітіс». А тим у свою чергу володіють Степан Пустельник і ТОВ «Актив-РЗ» того самого Степана Пустельника, Анни Колпакіді, Євгена Крамаря, Сергія Уланова, Оксани Барабанової та Ірини Івашиної.

Загалом із 2016 року «Інтелект Дніпро Телеком» натендерив 9,20 млн грн. Переважно у КП «Інфо-Рада-Дніпро», а решту в інших замовників зі структури міськради та ОДА.