Людину Льовочкіна-Бойко поставили відібрати постачальника газу для ОПЗ
16.11.2020   //   363 Переглядів

Кабінет міністрів погодився з пропозицією Фонду державного майна щодо призначення в.о. голови правління АТ «Одеський припортовий завод» Миколи Парсентьєва.

Про це сказано в рішенні уряду  № 1398-р від 11 листопада.

В середині 2000-х Парсентьєв був заступником голови ВАТ «Лисичанськнафтооргсинтез». Ця фірма експлуатувала Лисичанський нафтопереробний завод, нею до переходу на роботу в НАК «Нафтогаз» керував Юрій Бойко. Після нього фірмою керував Євген Бакулін. Після призначення Бойка міністром енергетики в другому уряді Віктора Януковича Бакулін очолив НАК «Нафтогаз» і з часом призначив Парсеньєва до дочірньої компанії – «Укртрансгаз». За даними ЗМІ, Парсентьєв спочатку займав посаду головного інженера і замкнув на собі всі фінансові питання, через що став фігурантом корупційного скандалу про нібито створення схеми поборів з газових автозаправних станцій підприємства «Укравтогаз». Пізніше офіційно керував компанією.

З 2010 року і до зміни влади Парсентьєв був керівником від «Нафтогазу» в ТОВ «Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України», який в 2003 році було створено разом з російським «Газпромом». Юрій Бойко і Євген Бакулін такоє офіційно входили до керівного органу фірми, яку «Газпром» у своїй звітності офіційно називав підконтрольним йому підприємством. Сергій Льовочкін тоді очолював Адміністрацію президента Януковича.

Фонд держмайна, який ініціював зміну керівництва ОПЗ, пояснив її результатами аудиту, що виявив низку недоліків в роботі підприємства. Серед них – непроведений конкурс з відбору постачальника давальницької сировини. Тепер відбір повинен провести вже новий в.о. голови правління.

Нагадаємо, нині газ ОПЗ за давальницькою схемою в обмін постачає ТОВ «Агро газ трейдінгу», яка стала єдиним постачальником за президентства Володимира Зеленського. Ця ж фірма була головним претендентом на перемогу в тендері ОПЗ, перед цим завод відхилив пропозиції її конкурентів – компаній ОККО та Socar.

Засновниками «Агро Газ Трейдингу»  є Олександр Горбуненко та Володимир Колот, пов’язані по бізнесу з міністром інфраструктури Владиславом Криклієм та головою «Укрхімтрансаміаку» Вадимом Труновим.

За даними «Наших грошей», Олександр Горбуненко є родичем Дениса Горбуненка – відомого банкіра, що раніше очолював «Родовід банк», а зараз вважається фактичним контролером банку «Січ». Олександр працював у «Родоводі» коли його очолював Денис.

Денис Горбуненко також відомий як власник кіпрської  «Raga Establishment Limite», пов’язаної з Сергієм Льовочкіним.

Нині Юрій Бойко є співголовою парламентської фракції «ОПЗЖ», головою виконкому цієї партії є Сергій Льовочкін. В 2015 році тодішній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк звинувачував в спробі банкрутства ОПЗ фірми з орбіти Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна. За президентства Януковича основним поставщиком газу на одеський завод було ТОВ «РГК Трейдінг» з оточення Фірташа, в 2014 році суд встановив борг ОПЗ перед фірмою в 1,32 млрд грн.