Заснована вірменином фірма виграла у турків 255 мільйонів на дрібний ремонт доріг Львівщини
12.11.2020   //   278 Переглядів

6 листопада Департамент дорожнього господарства Львівської облдержадміністрації уклав договір вартістю 255,98 млн гривень з ТОВ «Шляховик-Т» на поточний дрібний ремонт автодоріг місцевого значення Городоцького, Пустомитівського, Мостиського та Самбірського районів Львівської області. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Згідно графіку надання послуг роботи будуть проводитись у 2021 році. Замовник до 28 числа кожного місяця надаватиме підряднику план – завдання з дрібного ремонту на наступний місяць в межах місячного плану асигнувань, порушення цих строків буде трактуватись як невиконання договору, що служитиме  підставою для розірвання договору замовником в односторонньому порядку. Сторони в договорі не оприлюднювали ціни на будівельні матеріали.

Окрім ТОВ «Шляховик-Т» в тендері брали участь ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» та ТОВ «Дорбуд Сервіс», останнє не допустили до аукціону через недоліки в документації, які не були усунуті протягом 24 годин.

Умови тендеру оскаржувало в АМКУ київське ТОВ «Дор Сервіс», яке 23 вересня завантажило скаргу в системі.  «Дор Сервіс» оскаржувало вимогу надати оригінал позитивного відгуку на аналогічний виконаний договір, виданий не раніше дати оголошення закупівлі.

Як зазначається в скарзі, жоден нормативний акт не визначає строків видачі відгуків, а інформація, що міститься у ньому не є публічною інформацією у визначенні закону «Про доступ до публічної інформації», тому зазначений в законі строк у п’ять робочих днів не застосовується до видачі відгуків. Також не існує закону, який би встановлював обов’язок замовнику по наданню відгуків.

«На практиці учасник звертається до замовника за попередніми договорами, вимушений просто чекати на відповідь. Правова регламентація цього питання відсутня. Іноді відгуки приходять протягом 30 днів, іноді – пізніше, а іноді учасник взагалі не отримує відповіді на свій запит», – зазначає ТОВ «Дор Сервіс» у скарзі.

Фірма мала намір підтвердити досвід договором субпідряду.  В такому разі отримати відгук від балансоутримувача об’єкту ремонту проблематично, тому що у балансоутримувача і субпідрядника немає договірних стосунків. Відгук балансоутримувач надає генеральному підряднику, а той може видати його своєму субпідряднику, для якого він виступає замовником.

Скарга «Дор Сервісу» була відхилена через закінчення періоду оскарження.

Аукціон провели за участі двох фірм. «Шляховик-Т» відразу зробив пропозицію меншу на 21% від очікуваної вартості тендеру, «Онур» навіть не намагався її перебити.

ТОВ «Шляховик-Т» було засноване у місті Теребовля на Тернопільщині у лютому 2019 року  громадянином Вірменії Сіраком Мнацаканяном. Фірма зареєстрована за адресою Теребовлянської міськради на вул. Січових Стрільців 63/1. Статутний капітал ТОВ складає 1 100 000 гривень.

22 жовтня Теребовлянський райсуд Тернопільської області розглядав справу проти бухгалтера ПП «Українська будівельна компанія», що належить Сіраку Мнацаканяну, яка нібито напочатку жовтня розвісила на будівлі міськради агітаційний плакат партії «Довіра». В Тернопільській області ця партія була зареєстрована у серпні цього року, її очолює нардеп Микола Люшняк. Голова Теребовлі Сергій Поперечний також представник партії «Довіра». На суді бухгалтерка зазначила, що приміщення адмінбудівлі орендує ТОВ «Шляховик-Т» і хто саме розвішував плакат їй не відомо. Зараз офіційними власниками ТОВ «Шляховик-Т» виступають мешканець Львівської області, директор ТОВ Микола Карпець та житель Теребовлі Олег Вітковський. З початку року ТОВ «Шляховик-Т» виграло тендерів на 1,36 млрд гривень.