Суд повернув лісгоспу 1,5 га на березі Дніпра поблизу Києва
12.11.2020   //   117 Переглядів

Суд витребував на користь держави в особі Державного підприємства «Димерське лісове господарство» з незаконного володіння ТОВ «Проектехнотрейд» ділянку площею 1,49 га, розташовану на території Толокунської сільської ради Вишгородського району Київської області. Про це свідчить рішення Господарського суду Київської області від 22 жовтня.

Суд встановив, що у 2008 році Вишгородська райдержадміністрація передала ТОВ «Тренд Лендмарк» ділянку 1,49 га в оренду під існуючу базу відпочинку в с. Толокунь на вул. Леніна, 54. Ця фірма у 2008 році продала цю базу ТОВ «Сантос-КЛН», яке, у свою чергу, через кілька днів відчужило її ТОВ «Проектехнотрейд», яке і користувалося ділянкою.

Суд встановив, що вказана ділянка у радянські часи передавалася в користування Науково-виробничому об’єднанню «Електронприбор» під зону відпочинку та стоянку «Чернишевський». Однак, у подальшому ділянка була повернута держлісгоспу. І на сьогодні – це землі лісогосподарського призначення ДП «Димерське лісове господарство»

Суд встановив, що Вишгородська РДА передала лісову ділянку 1,49 га в оренду без отримання згоди на це від постійного землекористувача – ДП «Димерське лісове господарство». Крім того, така ж згода необхідна була для зміни цільового призначення ділянки – із земель лісового фонду на рекреаційні.

У підсумку суд визнав незаконним та скасував розпорядження Вишгородської РДА 2008 року про передачу ділянки в оренду, визнав незаконним договір оренди з «Тренд Лендмарк», а також витребував ділянку з незаконного користування ТОВ «Проектехнотрейд».

Відзначимо, що у договорі оренди зазначений некоректний кадастровий номер ділянки (3221888601:21:147:0001 замість 3221888600:02:147:0001).

З лютого 2017 року поліція розслідує кримінальне провадження за ч. 1 ст. 367 КК за фактом неналежного виконання службовими особами органів місцевого самоврядування та органів державної влади своїх службових обов’язків за рахунок земель лісового фонду, які перебувають в постійному користуванні ДП Вищедубечанське лісове господаство» та ДП «Димерське лісове господарство» у приватну власність приватних осіб передано земельні ділянки лісового фонду, чим завдано шкоду інтересам держави та спричинено тяжкі наслідки.

Власником вінницького ТОВ «Тренд Лендмарк» є ТОВ «Авенчерс Ріал Естейт Інвестментс», яке належить Олені Кушнеровій. Керівником фірм є Леся Березовець.

У 2009-2012 рр співвласником «Авенчерс Ріал Естейт Інвестментс» був Андрій Колодюк, засновник і керівний партнер венчурного фонду AVentures Capital. У 2006 році разом із Лесею Березовець балотувався до Верховної Ради за списками «Блоку Бориса Олійника та Михайла Сироти».