Суддя з Окружного зобов’язав ДАБІ видати сертифікат готовності будинку-монстра на Подолі
11.11.2020   //  

Суд зобов’язав Державну архітектурно-будівельну інспекцію України виготовити та видати ТОВ «Пателі Лізинг» сертифікат на об’єкт: «Будівництво житлово-офісного комплексу з вбудованими приміщеннями громадського харчування та підземним паркінгом на вул. Нижній Вал, 27-29 у Подільському районі міста Києва (коригування)». Про це свідчить рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 4 листопада (суддя Павло Григорович).

Фірма звернулася до ДАБІ із заявою про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта та видачу сертифіката. Втім, 13.08.2020 отримала відмову ДАБІ. Після цього «Пателі Лізинг» звернулося до суду.

Будинок-монстр на Подолі. Джерело фото: The Village Україна

Як зазначив суд, суть спору зводиться до того, що, на переконання фірми, вона для отримання сертифікату готовності будинку до експлуатації вчинила всі законодавчо передбачені дії, в той час як ДАБІ наполягає на тому, що фірма не допустила посадових осіб ДАБІ до огляду будинку, внаслідок чого ДАБІ була позбавлена можливості здійснити процедурні моменти щодо перевірки документів, а також перевірку відповідності об’єкта проектній документації, вимогам будівельних норм, стандартів і правил.

Розглянувши матеріали справи суд вказав, що у відмові ДАБІ послалася на пункт «не надано документів, необхідних для прийняття рішення». Суд зазначив, що ДАБІ при цьому не обґрунтувала, яких конкретно документів не було надано.

При цьому суд заявив, що єдиним законодавчо визначним документом, необхідним для прийняття Держархбудінспекцією рішення про видачу сертифіката, є Акт готовності об’єкта до експлуатації.  Забудовник такий Акт від 20.07.2020 надав разом із заявою. Суд зазначив, що цей Акт слід вважати достовірним, оскільки іншого не доведено. Як додав суд, цей Акт за змістом і формою повністю відповідає вимогам, які встановлені для даного виду документа.

Крім того, суд зазначив, що представники ДАБІ не надали будь-яких матеріалів фото чи відео, чи іншої фіксації не допуску на об’єкт.

Суд додав, що приймає до уваги те, що при видачі дозволу на виконання будівельних робіт у 2012 році ДАБІ вже перевірила і схвалила всю проектну документацію і інші документи.

У результаті, суд визнав протиправним та скасувати рішення ДАБІ України про відмову у видачі сертифіката про готовність будинку до експлуатації 13.08.2020, зобов’язав ДАБІ видати забудовнику сертифікат готовності будинку до експлуатації, а також внести відповідні відомості до держреєстру.

Наразі даних про апеляційне оскарження цього рішення ОАСКу немає.

Нагадаємо, у грудні 2005 року Київрада передала ТОВ «Пателі Лізинг» в оренду на 5 років ділянку площею 0,35 га для будівництва житлово-офісного комплексу. У 2010 році оренду було поновлено ще на 5 років.

У 2012 році ТОВ «Пателі Лізинг» отримало дозвіл на будівництво 8-поверхового будинку. Однак, у подальшому фірма побудувала 12-поверхову будівлю (ЖК «Подол Престиж»), яку охрестили «будинок-монстр на Подолі».

Наприкінці 2014 року Київрада подала позов в суд з вимогою зобов’язати ТОВ «Пателі Лізинг» знести самовільно добудовані поверхи на будівлі по вул. Нижній Вал, 27-29.

У листопаді 2019 року Госпсуд м. Києва зобов’язав фірму знести чотири поверхи (9-12 поверхи) вище восьмого поверху будинку. Як вказав суд, вони не були передбачені проектом і є самочинно збудованими.

Однак, у подальшому 21 жовтня 2020 року Північний апеляційний госпсуд це рішення скасував і провадження у справі закрив. Наразі ухвала апеляції оскаржена у касаційній інстанції.

Власниками ТОВ «Пателі Лізинг» є Федора Пателі з Києва і Олег Токар з Дніпра. Керівником фірми є Андрій Рокицький.