COVID-19. «Медзакупівлі» завершили роздачу 2 мільярдів на томографи (інфографіка)
11.11.2020   //   193 Переглядів

ДП «Медичні закупівлі України» МОЗ України 6 листопада уклало дві угоди з ТОВ «ІМД+» про поставку комп’ютерних томографів в опорні лікарні до кінця 2020 року на загальну суму 558,30 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Усі томографи будуть укомплектовані монітором ЕКГ, робочою станцією обробки даних, рентген-захисним склом, джерелом безперебійного живлення, автоматичним болюсним інжектором, силовим розподільчим щитом та медичним принтером для сухого друку знімків. Постачальники встановлять, налагодять і протестують томографи, забезпечать супровід введення в експлуатацію та навчать персонал. Гарантія складає три роки.

Замовили 40 томографів виробництва компанії «Hitachi Ltd» (Японія):

  • 10 штук – 128-зрізових Scenaria View по 19,92 млн грн. У червні Обласна лікарня інтенсивного лікування Маріуполя замовила його цій фірмі в півтора раза дорожче – за 28,90 млн грн. Він був з монітором ЕКГ, робочою станцією лікаря-кардіолога, рентген-захисним склом, джерелом безперебійного живлення, автоінжектором і принтером.
  • 30 штук – 32-зрізових Supria 32 по 11,97 млн грн. У червні Центральна міська лікарня Олександрії замовила його в невідомій комплектації у ТОВ «Медгарант» за 15,25 млн грн., а Центральна міська лікарня Кропивницького – у ТОВ «Промед Технолоджис» за 14,79 млн грн., що на чверть дорожче. До пандемії коронавірусу ціни були вищі та включали 7% ПДВ. У 2019 році «ІМД+» продала лікарні в Бахмуті такий томограф з робочою станцією лікаря-рентгенолога, рентген-захисним склом, ДБЖ, принтером автоінжектором та електрообладнанням за 14,72 млн грн., що на чверть дорожче.

«Медзакупівлі» використали для аналізу ринку допорогові торги, а потім уклали угоди за процедурою COVID-19 із тими учасниками, які відповідали медико-технічним вимогам.

Сума семи угод із чотирма постачальниками щодо 136 томографів склала 1,93 млрд грн.

При цьому найдешевшого учасника кількох зі згаданих торгів відхилили за максимальне навантаження на стіл не менше 205 кг замість не менше 220 кг, як того вимагав МОЗ.

Нагадаємо, 8 липня Кабмін виділив МОЗу із фонду боротьби з COVID-19 кошти в розмірі 5,30 млрд грн. для закупівлі «обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах». У перелік увійшли комп’ютерні томографи, стаціонарні цифрові рентгенівські агіографічні системи для інтервенційної кардіології та загальної ангіографії, системи ендоскопічної візуалізації для операційних відділень. Ці кошти одержали «Медзакупівлі», проте вимоги до обладнання розробляв МОЗ. А саме робоча група на чолі з керівником ДУО «Політехмед» МОЗ Ростиславом Картавцевим.

Створеною в липні 2019 року столичною «ІМД+» на чолі з Олександром Леочком володіють Олена Баличева з Харківської області та Ігор Чернявський з Німеччини.

Баличевій також належить ТОВ «ІМД Технології», а Леочку – ТОВ «Севафарм УА».

Чернявський має низку фірм із німцем Марком Гороховським: ТОВ «Ультрагеном», ТОВ «Медтехплюс», ТОВ «Матато», ТОВ «Матато-Парк», а також «Gemofarm LP» (Британія).

На «Gemofarm LP» раніше було записане ТОВ «Гемофарм», яке просувало в Україні засіб від кровотеч «Уман Комплекс» виробництва «Kedrion» (Італія) і мало зв’язки з оточенням генерал-полковника СБУ Володимира Шеремети (див. статтю «Битва за кров’яні ліки»).