«Укртрансбуд» узяв 113 мільйонів на залізницю в зоні відчуження з коштовним щебенем
05.11.2020   //  

ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» («ЦППРВ») 7 жовтня за результатами тендеру замовило корпорації «Укртрансбуд» будівництво залізничної колії за 112,68 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У 2018 році ТОВ «БК «Укрбудмонтаж» виграло підряд на будівництво на території комплексу виробництв «Вектор» залізничної колії з обгінною лінією та промисловим залізничним парком за 92,14 млн грн. Це частина проектування і будівництва «під ключ» інженерно-транспортних мереж сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів, які повертаються з Росії після переробки відпрацьованого ядерного палива АЕС України. Однак цьогоріч замовник відмовився від договору, оплативши 7,47 млн грн.

Новий підрядник – корпорація «Укртрансбуд», яка була єдиним конкурентом старого підрядника «БК «Укрбудмонтаж» – повинна виконати ці роботи до кінця 2021 року.

Відповідно до локальних кошторисів, щебінь із природного каменю марки М1000 і більше фракцією 20-40 мм замовили по 1 922 грн./куб. м, а фракцією 40-70 мм – по 1 890 грн./куб. м із доставкою без ПДВ. На дорожніх тендерах його можна знайти в півтора-два раза дешевше – по 968 грн./куб. м і 1 293 грн./куб. м, причому і з доставкою, і з ПДВ.

Рейки широкої колії ІІ групи типу Р65 зі сталі М76 коштують 37 тис грн./т, що дорівнює ціні рейок Р65 на трамвайних тендерах КП «Київпастранс» у 2019 році. Крім того, ціни гарячекатаної арматурної сталі та бетонів теж відповідають іншим тендерам і ринку.

Ціна угоди всього на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 114,22 млн грн.

Чотири компанії пропонували на 6-22% нижчі ціни, проте їх відхилили. ТОВ «Будівельна компанія «Імпера», ТОВ «Буд-Оптіма-Констракшен» і ТОВ «Спеценергомонтаж Київ» не підтвердили наявність допуску до виконання особливих робіт у працівників та допустили інші невідповідності. А ПрАТ «Укренергомонтаж» виявилось у «чорному списку» АМКУ.

Держаудитслужба заявила, що переможця теж треба було відхилити за неподання довідок про балансову вартість техніки за підписом співвиконавців/субпідрядників. Але замовник відповів, що такі довідки вимагались лише при залученні техніки субпідрядників, тоді як корпорація «Укртрансбуд» подала просто договори про надання послуг техніки, які не є договорами субпідряду. Замовник оскаржив до суду висновок ДАСУ про порушення.

Відхилена «Імпера» скаржилась, що у переможця сплив строк дії ліцензії ДАБІ. Замовник відповів, що в 2017 році Кабмін зробив діючі на той час ліцензії ДАБІ безстроковими.

Дорожчими конкурентами були ПрАТ «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту» та ТОВ «Спеціальний будівельний сервіс».

Головою правління корпорації «Укртрансбуд» із міста Чорнобиль є Сергій Романенко, а засновниками – ТОВ «Будівельно-монтажне управління Укртрансбуд», ДочП «Зодчий», ДочП «Іванківська пересувна механізована колона №8» ТОВ «Аларіт Україна», ТОВ «Агрошляхбуд», ПрАТ «Іванківська пересувна механізована колона №2», ТОВ ВІВП «Технобудпроект» та ВАТ «Дорожньо-будівельне управління №39». Раніше корпорація була одним із засновників ТОВ «Будівельна Компанія «Адамант» зі складу корпорації «Укрбуд», діяльність якої контролював екснардеп із «Волі народу» Максим Микитась.

У липні АМКУ оштрафував старого підрядника «БК «Укрбудмонтаж» із тієї ж корпорації «Укрбуд» за змову з «Укренергомонтажем» на тендерах ДП «НАЕК «Енергоатом» і ДСП «Чорнобильська АЕС». Цим двом фірмам заборонили брати участь у торгах на три роки.

Нагадаємо, Максима Микитася підозрюють в організації корупційної схеми з квартирами для Нацгвардії. Він перебуває у СІЗО з травня 2020 року, а до того був під цілодобовим домашнім арештом. Нещодавно йому зменшили заставу зі 100 млн грн. до 80,5 млн грн.

Довідково:

Із травня 2020 року обов’язки генерального директора ДСП «ЦППРВ» Державного агентства з управління зоною відчуження виконує Валерій Салій. Перед призначенням на цю посаду він працював головним енергетиком і фінансовим директором ДСП «ЧАЕС».

Державне агентство з управління зоною відчуження з квітня 2020 року очолює Сергій Калашник. Раніше він виконував обов’язки генерального директора ДСП «ЧАЕС», а до того був заступником керівника проекту спільного підприємства «Новарка» («Novarka»), яке займалося будівництвом Нового безпечного конфайнмента над 4 блоком ЧАЕС.