ДУСя відписала 52 мільйони «Розі вітрів» Коломойського на польоти Зеленського та інших чиновників
05.11.2020   //   218 Переглядів

Державне авіаційне підприємство «Україна» Державного управління справами 28 жовтня уклало дві угоди з ТОВ «Авіаційна компанія «Роза вітрів» про послуги пасажирського повітряного транспорту і резервування літаків для виконання літерних перевезень на загальну суму 51,86 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На цей рік «Роза вітрів» замовили послуги із середньомагістральних перевезень на 38,16 млн грн. та близькомагістральних перевезень на 13,70 млн грн. Перші авіакомпанія виконає на трьох літаках Airbus 320-231 (бортові номери UR-WRI, UR-WRH, UR-WRJ) та літаку Airbus 320-214 (UR-WRW), а другі – на двох літаках Embraer-145 LR (UR-DNR, UR-DNT) та чотирьох літаках ATR72-600 (UR-RWA, UR-RWB, UR-RWC, UR-RWD).

Як і торік, послуги закупили за переговорною процедурою. Цьогоріч відкриті торги щодо середньомагістральних перевезень чотири рази відмінялись через нестачу учасників, а щодо близькомагістральних перевезеньтри рази. Сума неконкурентних угод із «Розою вітрів» на 4% нижча від загальної очікуваної вартості відмінених торгів у 54,00 млн грн.

Документація відмінених торгів вимагала від учасника мати не менше трьох літаків, що на один більше, ніж у 2019 році. Решта вимог не змінювались. Як і в минулому році, зараз для середньомагістральних перевезень вимагалися літаки з відстанню польоту з повним завантаженням від 4 500 км принаймні на 42 місця, з яких два – в бізнес-класі. Для близькомагістральних перевезень вимагалися літаки з відстанню польоту з повним завантаженням 2 000-3500 км принаймні на 14 місць, з яких два – в бізнес-класі. Літаки мали пройти не більше чотирьох капремонтів, виконати не менше трьох польотів після базового техобслуговування, провести контрольні польоти після техобслуговування, а також бути допущені Державіаслужбою та Управлінням державної охорони України.

Типи літаків, які раніше не використовувалися для літерних рейсів (перевезення перших осіб держави), допускалися до них за умови експлуатації такого типу понад три роки.

Компанію «Роза вітрів» («Windrose») контролює група «Приват» Ігоря Коломойського. Зараз вона належить кіпрському офшору «Bregenzer Limited» та його ж ТОВ «Райдел», а кінцевим бенефіціаром у державному реєстрі значиться директор Володимир Каменчук.

У 2019 році «Роза вітрів» так само за переговорною процедурою отримало підрядів ДАП «Україна» щодо авіаперевезень на 44,70 млн грн. У 2020 році, доки тривали торги, суму договорів збільшили до 53,24 млн грн. Але зрештою виплачено було лише 4,49 млн грн.

Ще раніше, у 2018 році ДАП «Україна» через торги замовило авіаперевезень на 35,15 млн грн. Тоді нинішній підрядник «Роза вітрів» отримав підряд щодо близькомагістральних перевезень на 5,27 млн грн., однак йому було виплачено за угодою лише 2,95 млн грн.