«Надра України» стали «не замовником», щоб купити Ленд Крузер за 1,2 мільйона
26.10.2020   //   283 Переглядів

ПрАТ «НАК «Надра України» 22 жовтня уклало угоду з ТОВ «Саміт Моторз Україна» про закупівлю автомобіля за 1,16 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 19 листопада поставлять легковий автомобіль Toyota Land Cruiser Prado 150 Comfort (GDJ150L-GKTEYX 42 Z4) 2020 року випуску. Позашляховик має дизельний двигун D-4D об’ємом 2,8 л і шестиступеневу автоматичну коробку передач. Інші деталі невідомі.

У салонах такий Land Cruiser Prado 150 Comfort коштує дорожче – 1,20-1,25 млн грн.

Комплектація Comfort має круїз-контроль, клімат-контроль, системи активної безпеки, фронтальні та бокові подушки безпеки водія та переднього пасажира, колінну подушку безпеки водія, захисні шторки, електропривод бокових дзеркал, систему допомоги старту на підйомі, систему допомоги під час руху згори, систему допомоги під час паркування із камерою заднього виду, шкіряне кермо, аудіосистему з дев’ятьма динаміками тощо.

Закупівлю провели без торгів, опублікувавши тільки звіт про укладений договір. При цьому замовник при публікації позначив, що не є замовником у розумінні закону «Про публічні закупівлі». Однак всі інші закупівлі за різними процедурами він проводив як замовник з окремих сфер господарювання. Замовники з окремих сфер господарювання мають проводити відкриті торги, коли вартість закупівлі товарів перевищує 1 млн грн.

Під дію закону «Про публічні закупівлі» могла би не підпадати закупівля на грантові або кредитні кошти, але ніяких даних про фінансування у звіті та планах закупівель немає.

Держкомпанія «Надра України», якою керує Тарас Кузьмич, належить Державній службі геології та надр зі сфери управління Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів.

Засновником столичної «Саміт Моторз Україна» є японська корпорація «Сумітомо».