COVID-19. МОЗ дав 19 мільйонів на ремдесивір, який ВООЗ підозрює в неефективності
26.10.2020   //   300 Переглядів

ДП «Медичні закупівлі України» Міністерства охорони здоров’я України 22 жовтня уклало угоду з компанією «BF Biosciences Limited» (Пакистан) про закупівлю препарату ремдесивір на суму 19,33 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 1 грудня 2020 року виробник «BF Biosciences Limited» поставить 28 200 флаконів ремдесивіру 100 мг у формі ліофілізованого порошку для інфузій по 686 грн. за флакон.

Йдеться про синтетичний противірусний препарат, який розробила компанія «Gilead Sciences, Inc.» (США) для лікування хвороб, спричинених вірусами Ебола і Марбург.

Як пишуть «Медзакупівлі», це перший препарат, що продемонстрував успішні результати під час експериментального лікування хворих на COVID-19. Використання ремдесивіру тимчасово дозволено або затверджено для лікування хворих на COVID-19 в 50 країнах; його купують США, ЄС, Велика Британія, Ізраїль, Японія, Сингапур, ОАЕ, Тайланд тощо.

За даними видання «Ліга.Новини», нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала проміжні результати дослідження, які демонструють, що ремдесивір «не знизив достовірно смертність (у пацієнтів без штучної вентиляції легень або в будь-якій інший підгрупі), не вплинув на час початку штучної вентиляції легень або тривалість госпіталізації».

Досліджувався вплив ремдесивіру та інших препаратів на загальну смертність, початок підключення до апараті штучної вентиляції легень та тривалість перебування в лікарні в 28-денному періоді. Препринт статті опублікований на medRxiv.

«Медзакупівлі» з приводу цього наголосили, що дослідження ВООЗ ще не рецензоване науковцями та не опубліковане у наукових журналах. Крім того, вони заявили, що не формують потребу в ліках, а закуповують їх відповідно до доручень МОЗ України.

Пакистанська «BF Biosciences Limited» є одним із дев’яти виробників, котрим «Gilead Sciences, Inc.» тимчасово надала ліцензії на виробництво ремдесевіру для задоволення попиту в світі. «Медзакупівлі» стверджують, що провели перемовини з усіма дев’ятьма виробниками, знизивши ціну вчетверо – $96 (2 713 грн.) до $24 (686 грн.) за флакон.

Нещодавно Європейський Союз уклав контракт із «Gilead» про закупівлю 33 380 курсів лікування ремдесивіром на 70 млн євро. Таким чином, курс коштує близько 2 тис євро, проте невідомо, скільки днів він триває і скільки флаконів при цьому використовується.

Улітку видання «Stat News» повідомляло, що «Gilead» продаватиме ремдесивір урядам розвинених країн, у тому числі США, по $2 340 за п’ятиденний курс, а страховики США платитимуть за нього по $3 120 за п’ятиденний курс. Країни, що розвиваються, будуть отримувати його за дуже зниженими цінами від виробників дженериків за ліцензіями.