Турки та люди Ярославського розроблять проект кільцевої дороги довкола Києва
23.10.2020   //   313 Переглядів

12 жовтня Служба автомобільних доріг у Київській області підписала договір з Консорціум «Мегапроект» на розробку проектно-кошторисної документації на будівництво з’єднувальної ділянки від дороги Київ-Чоп (М-06) до дороги Київ-Одеса (М-05) вартістю 23 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Знижка компанії по відношенню до очікуваної вартості закупівлі становить 31%. На аукціоні консорціум зустрівся з ТОВ «Проектно-будівельна фірма «Одеспромстрой», ТОВ «Інститут «Київдормістпроект», ДП «Укрдіпродор», ТОВ «Інститут Укрдорпроект», а також ТОВ «Інститут проектування інфраструктури транспорту». Остання початково запропонувала найнижчу ціну, однак була відхилена Замовником, бо не виправила невідповідності у ТП за 24 години.

Згідно із зведеним кошторисом, на розробку проектно-кошторисної документації піде 10,34 мільйони гривень. Ще 2,54 млн гривень коштуватиме виготовлення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування Київській САД. По півтора млн гривень коштуватимуть  інженерно-геодезичні та інженерно-геологічні вишукування.

Керівником Консорціуму «Мегапроект», який був створений у серпні, є Олена Роїк. Бенефіціарами – ТОВ «Інститут Харківпроект» (50%) та турецьке акціонерне товариство «МЕГА Мюхендіслік Мюшавірлік Анонім Шіркеті» (50 %)- турецька компанія, що надає послуги з проектування з 1993 року.

Турецька компанія також є співвласником Консорціуму «Інсі», який у серпні уклав два договори на технічний нагляд за капітальним ремонтом дороги М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта» загальною вартістю 10,60 млн гривень. Другий співвласник «Інсі» – ТОВ «ЮММ Інженіринг» екс-керівника Служби автомобільних доріг у Львівській області Юрія Лазаренка.

Кінцевими бенефіціарами харківського ТОВ «Інститут Харківпроект» є Дмитро Корнюхін, Анатолій Павленко, Олександр Хмелевцов та Олексій Галімов, а директором – Юрій Спасов. До 2017 року Хмелевцов, Павленко та Корнюхін були співвласниками ТОВ «Харків Главком», яким до 2016 року одноосібно володів Олексій Ярославський – брат харківського бізнесмена та власника фінансово-промислової групи DCH Олександра Ярославського. Анатолій Павленко та Олексій Ярославський також є чинними співвласниками харківського ТОВ «Фест Кепітл».

Головними активами DCH близького до Кернеса Ярославського є – Дніпровський метзавод, Харківський тракторний завод, Харківський аеропорт, готель «Харков Палас» та ін. Також Ярославський володіє акціями «Укртатнафти». На ринку ремонту доріг з ним пов’язана компанія «Блек Сі Консорціум», яку він контролює разом з турецькою фірмою «Makyol». У червні «Блек Сі Консорціум» виграв тендер Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради на будівництво магістралі від вулиці Мойсеївської до метромосту.