#репутація. Росіянка відмовилась купувати іспанську квартиру, коли дізналась про її зв’язок з януковичевським суддею Татьковим
23.10.2020   //   832 Переглядів

Зоя Татькова

Іспанська компанія «Вебель Ройял Г СЛ» (Vebelle Royal G SL) не змогла продати квартиру у м. Малага (Іспанія), оскільки покупець відмовився від купівлі після віднайденої інформації про те, що фірму-продавця заснувала Зоя Татькова, колишня дружина Віктора Татькова – екс-голови Вищого господарського суду України за часів Януковича. Про це свідчить постанова Донецького апеляційного суду від 15 жовтня.

У вересні 2019 року «Вебель Ройял» уклав із громадянкою Росії угоду, за якою мав продати їй квартиру площею 29 кв м у Малазі за 70 тис євро.

25 вересня вона сплатила компанії 2 тис євро завдатку. Однак, у жовтні росіянка повідомила, що відмовляється від купівлі квартири. За її словами, вона шукала в мережі Інтернет інформацію про компанію-продавця, і у «Відкритому реєстрі національних публічних діячів України» Центру протидії корупції знайшла дані про те, що засновник фірми Зоя Татькова є колишньою дружиною «голови українського господарського суду» (зміст повідомлення без зміни стилістики автора), і що компанія та її активи пов’язані з корупцією та відмиванням грошей. Росіянка зазначила, що як законослухняна громадянка не хоче бути пов’язаною з подібними правами та угодами і просила повернути сплачений гарантійний завдаток.

У відповідь у «Вебель Ройял» її запевнили, що вказана інформація раніше компанії не була відома, а Зоя Татькова на даний момент до компанії не має жодного відношення.

Попри це покупець повідомила про незмінність своєї позиції і просила повернути завдаток в повному обсязі. Що компанія і зробила.

Після цього на початку 2020 року «Вебель Ройял» звернувся до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області з вимогою стягнути із Зої Татькової збитки у вигляді упущеної вигоди у розмірі 70 тис євро.

Суд у задоволенні цього позову відмовив. Він зазначив, що Зоя Татькова і Віктор Татьков розлучилися ще у серпні 2005 року. Крім того, суд відзначив, що Зоя Татькова до кримінальної відповідальності не притягувалася, не знятої чи не погашеної судимості не має, в розшуку не перебуває, станом на березень 2020 року повідомлень про вчинення неї корупційних правопорушень до НАЗК не надходило.

Також суд дослідив інформацію в Інтернеті за адресою https://pep.org.ua/en/person/9630, на яку послалася покупець, і дійшов висновку, що сама по собі інформація, розміщена громадською організацією (яка не виконує правоохоронні функції, не наділена правами та повноваженнями з визнання особи винною у вчиненні того чи іншого правопорушення) на своєму сайті, не може бути єдиним та достатнім джерелом для того, щоб вважати особу такою, що вчинила правопорушення, в тому числі корупційне.

Апеляційний суд залишив рішення Слов’янського суду без змін. При цьому він додав, що Зоя Татькова ніколи не була національною публічною особою (PEP), і 13 років тому перестала бути навіть близькою особою національної публічної особи.

Суд також відзначив, що Зоя Татькова мала офіційні доходи за період 1998-2017 роки у розмірі 7,55 млн грн ($1,43 млн).

Крім того, апеляційний суд встановив, що у листопаді 2017 року право власності на вказану квартиру у Малазі перейшло від Зої Татькової до компанії «Вебель Ройял».

Компанію «Вебель Ройял» в суді представляла Анна Цвєтошенко (Трюхіна), а Зою Татькову – Яків Гольдарб, який торік як самовисуванець балотувався в парламент. Його брат – Максим Гольдарб, екс-прокурор (1999-203), екс-директор Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони (2013-2014), а нині кандидат на мера Києва як самовисуванець. У листопаді 2019 року Максим Гольдарб очолив партію «Союз лівих сил». Також Максим і Яків Гольдарби є співзасновниками ГО «Партія миру», яку очолює Вадим Новинський.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року Генпрокуратура повідомила голові ВГСУ Віктору Татькову і його екс-заступнику Артуру Ємельянову підозру в незаконному втручанні у діяльність судових органів та роботу автоматизованої системи документообігу суду. У 2018 році Татькову заочно пред’явили нову підозру у шахрайстві, відмивання коштів, хабарництві, незаконному збагаченні, пособництві в ухваленні суддею неправосудного рішення.

Татьков наразі переховується від українського правосуддя за кордоном, він перебуває в розшуку.

Як повідомляли «Схеми», у 2016 році, коли Татьков вже переховувався від українського слідства, в Іспанії на Зою Татькову зареєстрували компанію «Вебель Ройял». Журналісти виявили 9 об’єктів нерухомості, якими володіла фірма.

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»