АМКУ викрив змову постачальників комп’ютерів для судів в 11 областях і оштрафував їх на 8 млн
21.10.2020   //   575 Переглядів

15 жовтня 2020 року Антимонопольний комітет оштрафував ТОВ «Альтаір і К» на 3,90 млн грн та ТОВ «Компанія Кит» на 4,26 млн грн за змову на державних тендерах. Про це повідомила «Ліга антитрасту».

Компанії разом брали участь в тендерах на закупівлю комп’ютерного обладнання та не демонстрували активного цінового змагання під час аукціону. Більшість з розіграних процедур стосувалась постачання обладнання судовим органам в 11 областях країни.

Всього компанії розіграли між собою 21 процедуру закупівлі на загальну суму 13,8 млн. грн.

До 15 жовтня 2023 року компанії не матимуть права приймати участь в тендерних процедурах.

Всього компанія «Кит» виграла тендерів на загальну суму 380,98 млн.грн. З них більша частина: постачання комп’ютерного обладнання судовим органам, Державній фіськальній службі та Центру державного земельного кадастру. Найбільший контрагент компаній – Державна судова адміністрація, з якою «Кит» за три роки уклав контрактів на суму більше 190 млн.грн.

«Альтаір і К» уклав за результатом тендерів контракти на загальну суму 224,25 млн.грн. і також основними покупцями його продукції виступали судові органи. Також компанія виграла багато тендерів «Харківобленерго». Найбільший контрагент компанії – також Державна судова адміністрація, загальна сума контрактів – більше 170 млн.грн.

ТОВ «Компанія Кит» належить директорці Юлії Перловській. Із 2017 року НАБУ підозрювало «Компанію Кит» у можливому продажі ДСАУ апаратури для записування і відтворювання звуку та зображення за завищеними цінами шляхом змови.

Власниками харківської фірми ТОВ «Альтаір і К» є Юрій та Андрій Шоломій – співвласники ТОВ «Альтіко».