Служба зовнішньої розвідки купує Ленд Крузери «спецпризначення» по 1,5 млн за штуку
13.10.2020   //   2534 Переглядів

Служба зовнішньої розвідки України 18 вересня і 2 жовтня за результатами тендерів повідомила про намір укласти дві угоди з ТОВ «ВіДі Автострада» про купівлю трьох позашляховиків на суму 4,44 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Розвідка 6 жовтня замовила «легковий автомобіль спеціалізованого призначення на базі Toyota Cruiser Prado 2.8 D-4D 6 A/T» за 1,46 млн грн. Зі спецобладнання там буде сейф 30х38х32 см для документів і зброї та розетка 12V під радіостанцію в багажнику, а з додаткової комплектації – тонування, килимки, набір зимових шин та комплект водія.

У салонах такий позашляховик у різних комплектаціях без спецобладнання і додаткової комплектації коштує 1,20-1,83 млн грн. у наявності та 1,32-1,97 млн грн. на замовлення.

Ще два «автомобілі спеціалізованого призначення на базі Toyota Land Cruiser Prado 4.0 Dual VVT-I 6 A/T Elegance» планують замовити незабаром по 1,50 млн грн. Вони теж матимуть сейф, розетку, тонування, килимки, набір зимових шин та комплект водія.

У салонах такий позашляховик саме в цій комплектації Elegance без спецобладнання і додаткової комплектації коштує 1,33 млн грн. у наявності та 1,43 млн грн. на замовлення.

Усі три автомобіля мають круїз-контроль, клімат-контроль, задній парктронік, оздоблене шкірою багатофункціональне кермо, складані зовнішні дзеркала, підігрів сидінь, системи активної безпеки, двоступеневу передню, бокову та колінну подушки безпеки водія, передню та бокову подушки безпеки переднього пасажира, захисні шторки тощо.

Гарантійний строк на автівки 2020 року випуску складає три роки або 100 тис км пробігу.

Сума угод на 0,4% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 4,46 млн грн.

Єдиним конкурентом із такими самими позашляховикам було хмельницьке ТОВ «Гранд Мотор» на чолі з Андрієм Джагаряном, яке належить Тетяні Дерешук та Марії Гвоздьовій – дружині колишнього нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Михайла Гвоздьова.

Засновниками «Віді Автострада» з-під Києва є ТОВ «Віді Алея» та ТОВ «Віді Груп», а кінцевим бенефіціаром – Віталій Джуринський. Усі три компанії входять в однойменну групу «ВіДі». Постачальник є офіційним дилером з продажу нових автомобілів Toyota.

Із червня 2020 року Службу зовнішньої розвідки України очолює Валерій Кондратюк.