Люди Тимошенко через ОАСК відновили вихідні дані на 9-поверхівку біля Золотих воріт
12.10.2020   //   398 Переглядів

Окружний адміністративний суд м. Києва визнав протиправним та скасував рішення головного інспектора будівельного нагляду департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції України у місті Києві від 20.11.2019 про скасування містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта «Реконструкція будівлі з приміщеннями супутнього призначення» на вул. Лисенка, 4 (літ. В) у Шевченківському районі. Про це свідчить рішення від 28 вересня (суддя Чудак О. М.).

ТОВ «Центр оцінки та консультацій +» у лютому 2016 року стало власником офісної будівлі (літ. В) площею 141,7 кв м на вул. Лисенка, 4. У квітні 2019 року фірма отримала в оренду на 15 років ділянку 0,07 га під цієї будівлею. А у серпні 2019 року КМДА видала компанії містобудівні умови та обмеження (МУО).

Однак, у листопаді 2019 року головний інспектор будівельного нагляду скасував ці МУО. Він зазначив, що відповідно до Генплану вказана ділянка 0,07 га є територією житлової середньо- та малоповерхової забудови (4-8 поверхів). У той же час в МУО дозволена гранична висота об’єкта – 27 м, що відповідає 9 поверхам, що є вже багатоповерховою забудовою.

Крім того, інспектор вказав, що наміри реконструкції нежитлової будівлі на території житлової забудови не відповідають вимогам Генплану.

Суд рішення інспектора скасував. Суд вказав, що, по-перше, висота у 27 м не є остаточно визначеною, оскільки остаточна висота має бути визначена проектною документацією на підставі Генплану. А по-друге, у Генплані вказано, що у Центральній планувальній зоні, куди входить ділянка на вул. Лисенка, передбачено обмеження висоти будівель, що споруджуються, не вище 27 м. Відтак, суд дійшов висновку, що зазначена гранична висота у 27 м є такою, що відповідає Генплану.

Також суд зазначив, що єдиним нормативним актом, що визначає поверховість забудови у поєднанні з висотою (27 м = 9 поверхів), є ДБН Б.2.2-12:2019 Планування та забудова територій. Але він набрав чинності 01.10.2019, тобто після того, як Департамент містобудування та архітектури КМДА видав компанії МУО.

Також ОАСК зазначив, що інспектор при скасуванні МУО не врахував можливість зупинення їх дії або видачі припису про усунення виявлених під час перевірки порушень, тобто не дотримано принцип належного врядування.

Відзначимо, що ні ДАБІ України, ні Департамент містобудування та архітектури КМДА відзивів та пояснень до суду не надали. Відтак, суд розглянув справу за наявними матеріалами, поданими компанією.

Власниками ТОВ «Центр оцінки та консультацій +» є Сергій Бородай (50%) та АТ «ЗНВКІФ «Грифон Інвест» і АТ «ЗНВКІФ «Інвест Менеджмент Груп» в інтересах, за рахунок якого діє ТОВ «КУА «Бізнес-Гарант». Вказані інвестфонди контролюють відповідно депутат Київради від «Батьківщини» Денис Москаль та співзасновниці будівельної компанії Stolitsa Group Владислава Молчанова, яка є одним із спонсорів партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

На президентських виборах 2019 року Молчанова була довіреною особою кандидата в президенти Юлії Тимошенко по Святошинському району Києва. На місцевих виборах 2020 року до Київради під номер 2 у списку «Батьківщини» йде Віталій Нестор, дружиною якого є Яна Нестор (Коровченко), сестра Сергія Коровченка, якого «Коментарі» називають цивільним чоловіком Молчанової. Яна Нестор та Сергій Коровченко були помічниками нардепа від «Батьківщини» у 2006-2010 рр Андрія Портнова, який при президенті Януковичі був заступником глави Адміністрації президента. Портнов повернувся в Україну після президентських виборів у червні 2019 року.

У свою черг Денис Москаль теж був помічником нардепа Портнова. Цьогоріч він балотується до Київради від «Батьківщини» під номером 3.

Нещодавно журналісти «Bihus.info» опублікували т.зв. «понятійку» між Владою Молчановою і Денисом Комарницьким, якого надалі зміни син екс-мера Степан Черновецький, де вони погоджують спільний викуп і забудову 4 га території заводу на вул.Васильківській в Києві. Як відомо, Дениса Комарницького почали називати «новим смотрящим» за Києвом восени 2019-го, після виборів до Верховної Ради.