АМКУ готує покарання «Інтерпайпу» Пінчука за змову на тендерах Укрзалізниці
11.10.2020   //   936 Переглядів

Антимонопольний комітет планує дискваліфікувати компанію «Інтерпайп Україна» на три роки від участі в тендерах за змову. Таке ж саме покарання загрожує ще трьом товариствам: «Ретек», «Транспортні інвестиції» та «Фірма «Інтервторпром». Про це повідомила «Ліга антитрасту».

Антимонопольний комітет вийшов на завершальну стадію розслідування та найближчим часом може прийняти рішення у справі щодо розслідування змови на тендерах між компаніями ТОВ «Інтерпайп Україна», ТОВ «Ретек», ТОВ «Транспортні інвестиції» та ТОВ «Фірма «Інтервторпром». Поки невідомо, які саме закупівлі потрапили в поле уваги АМКУ. Однак зазначені компанії часто зустрічались одна з одною на тендерах в системі Прозорро та не демонстрували активного конкурентного змагання.

  • Компанія «Інтрепайп Україна» та «Фірма «Інтервторпром» спільно брали участь у 12 процедурах закупівлі на загальну суму 455,83 млн.грн. У всіх зазначених процедурах перемогу здобуло «Інтерпайп Україна» та в 11 з 12 тендерів знизило ціну під час аукціону на символічні 0,5%. В рамках процедур закупівель закуповувались колеса та бандажі. Всі процедури проводились підприємствами Укрзалізниці.
  • «Інтерпайп Україна» та «Ретек» спільно брали участь в 44 процедурах закупівель на загальну суму 312,74 млн.грн. Майже у всіх зазначених процедурах перемогу здобуло «Інтерпайп України» з символічним рівнем зниження ціни на аукціоні – 0,5%. В рамках процедур закуповувались колеса, труби та бандажі. 43 з 44 процедур проводились підприємствами Укрзалізниці.
  • «Інтерпайп Україна» з «Транспортними інвестиціями» спільно розіграли 37 тендерів на загальну суму 311,85 млн.грн. В більшості зазначених процедур перемогу здобуло «Інтерпайп Україна», знизивши ціну під час аукціону до 2%. В рамках процедур закуповувались колеса та бандажі. 37 з 38 процедур проводились підприємствами Укрзалізниці.

Всі чотири зазначені компанії пов’язані між собою через Віктора Пінчука та його групу «Інтерпайп».

Засновником  ТОВ «Фірма «Інтервторпром» значиться кіпрська фірма «Міндорі Ентерпрайзез Лімітед». В 2012 році податківці назвали офшор «Mindori Enterprises Limited» частиною групи «Інтерпайп». Сам «Інтервторпром» не вигравав торгів, проте неодноразово виступав єдиним суперником «Інтерпайпу», незмінно програючи.

Фірма «Транспортні інвестиції» записана на кіпрську компанію «Пламстед Лімітед». Підприємство має спільний номер телефону (044) 4904828 із ТОВ «Транспортно-інвестиційні технології» з групи «Інтерпайп».