Фірма Укрзалізниці через АМКУ знесла приватного конкурента з тендера Укрзалізниці по електриці на 4 мільярди
09.10.2020   //   893 Переглядів

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 8 жовтня скасувала своє рішення про допущення однієї з двох компаній до тендеру тендер щодо постачання електричної енергії очікуваною вартістю 4,33 млрд грн. Це зробили за рішенням АМКУ по скарзі фірми, що належить самій «Укрзалізниці». Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Залізничники планували на півроку замовити 2 095 гігават-годин електроенергії з оплатою авансом за п’ять діб наперед за очікуваною ціною 2,07 грн./кВт*год. Ціна не включає вартість розподілу.

На торги прийшли шість компаній. Проте замовник допустив до аукціону лише дві – ТОВ «Вольт Постач» і ПрАТ «Енергетична компанія «Барвінок», а інші чотири відхилив. У тому числі ТОВ «Енерго Збут Транс» відхилили через пов’язаність із замовником – компанія заснована самою «Укрзалізницею». Директор цієї фірми призначається безпосередньо «Укрзалізницею» як єдиним її засновником, що в протоколі відхилення підтверджується листом юридичного департаменту від 4 вересня 2020 року.

Відхилений «Енерго Збут Транс» оскаржив у АМКУ рішення замовника про допущення «Барвінку» до аукціону. За словами скаржника, надана «Барвінком» страхова гарантія не відповідала вимогам тендеру. Мова йшла про договір страхування фінансового ризику невиконання або неналежного виконання учасниками вимог тендерної документації у ПрАТ «Страхова  компанія «Український фінансовий альянс». Скаржник заявив, що він всупереч вимогам тендеру містить умови про зменшення відповідальності страховика:

«3.2. Страховими випадками, згідно з цим Договором є фінансові збитки Вигодонабувача (Замовника торгів) внаслідок настання Страхових ризиків, які сталися в період дії Договору страхування. До страхових випадків не відносяться події, що відбулися до початку дії цього Договору чи після його закінчення»

«7.3. Страховик звільняється від обов’язку виплачувати страхове відшкодування у випадках, зокрема, навмисних дій (бездіяльності) Вигодонабувача (Замовника торгів) та/або Страхувальника (учасника торгів), спрямованих на настання страхового випадку.»

Замовник відповів, що договір «Барвінку» містить усі передбачені умови, спрямовані на повну відповідальність страховика та її виконання відповідно тендерної документації, а тому твердження скаржника є безпідставними та такими, що не відповідають дійсності.

Проте адмінколегія АМКУ 2 жовтня погодилась зі скаржником і зобов’язала замовника скасувати рішення про допущення «Барвінку» до аукціону, що той і зробив 8 жовтня.

Тепер, якщо замовник погодиться з рішенням АМКУ про відхилення «Барвінку» за неправильний страховий договір, єдиним допущеним учасником зостанеться «Вольт Постач». Тоді тендер доведеться відмінити.

Після обрання президентом Володимира Зеленського директором ТОВ «Енерго Збут Транс» у червні 2019 року став Валерій Миколайович Ноздрін. До цього призначення йому певний час належала трейдерська фірма ТОВ «Прикарпатенерготрейд». Першим засновником цієї фірми було ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Ігоря Суркіса та Ігоря Коломойського.