Вавриш та Ісаєнко зобов’язали ДАБІ видати дозвіл на забудову 13 га на Подолі, яку розслідує ДБР
08.10.2020   //   726 Переглядів

Окружний адмінсуд м. Києва зобов’язав Державну архітектурно-будівельну інспекцію України видати ТОВ «Ріверсайд девелопмент Лтд», ПАТ «Київський річковий порт» і ПАТ «Торгрічтранс» дозвіл на виконання будівельних робіт об’єкту будівництва «Реконструкція майнового комплексу під багатофункціональний комплекс за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька у Подільському районі м. Києва (І черга будівництва)». Про це свідчить рішення ОАСК від 30 вересня (суддя Патратій О. В.).

Заяву про видачу дозволу на будівництво забудовники подали 13 травня цього року. Однак, ДАБІ України у видачі дозволу відмовила. ОАСК визнав цю відмову протиправною і скасував відповідне рішення ДАБІ, зобов’язавши видати дозвіл.

Відзначимо, що суд відкрив провадження у липні цього року. ДАБІ України жодним чином в суді участі не взяла, відзив чи будь-які пояснення щодо позову забудовників не надала. Між тим самі забудовники у вересні (9-16 вересня) подали в ОАСК чотири клопотання про прискорення розгляду справи.

Суд встановив, що ДАБІ відмовила у видачі дозволу на виконання будівельних робіт у зв’язку із встановленням невідповідності поданих документів вимогам законодавства, а саме:

  • проектування здійснено за межами земельної ділянки, відповідно до генерального плану частина будинку розташована за межами;
  • перевищено гранично допустиму висоту будівлі, що зазначена в містобудівних умовах 27 м (проектом передбачено 28,8 м);
  • у складі проектної документації відсутні відомості щодо погодження проектних рішень із Мінкультури;
  • цільове призначення земельної ділянки (для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови), для експлуатації та обслуговування будівель і споруд річкового порту», не відповідає намірам забудови (вказаний код 1122.3 – Будинки житлові готельного типу);
  • не дотримано вимоги п.5 містобудівних умов та обмежень забудови ділянки від 22.01.2020 (чітко вказує, що ділянка забудови знаходиться в межах історичного центру міста, центральної планувальної зони, і необність отримання погоджень і дозволів Мінкультури);
  • не дотримано вимоги ч.6 ст. 14 закону «Про архітектурну діяльність»: Головний архітектор міста, району погоджує містобудівне та архітектурне проектне рішення об’єктів, розташованих і історичній частині міста, історичних ареалах, на магістралях та площах загальноміського значення.

Крім того, відмова видана у зв’язку з неподанням документів, необхідних для прийняття рішення про видачу дозволу, а саме:

  • не надано висновок з оцінки впливу на довкілля
  • не надано погодження Міністерства культури України
  • не надано технічних умов щодо теплопостачання або листа розробника проекту про відсутність потреби.

Суд дійшов висновку, що перевищення висоти немає, оскільки проектант ТОВ «Терра Проджект» надала документи, за якими перша черга будівництва (2 житлові будинки і 3 офісні будівлі) має висоту 26,4 м без врахування виступаючих на покрівлі технічних об’ємів та обладнання.

Щодо невідповідності намірів забудови Генплану і цільовому призначенню ділянок, суд заявив, що вони за класифікацією, затвердженою Наказом  Держкомітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 №548, відносяться  до земель житлової та громадської забудови. А відповідна категорія земель, зазначив суд, охоплює, як експлуатацію та обслуговування, так і їх реконструкцію та нове будівництво, в тому числі житла. Крім того, суд, посилаючись на ДБН Б.2.2.-12:2019 і В.2.2-9-2009, дійшов висновку, що включення житлової функції, апартаментів до складу багатофункціонального комплексу із присвоєнням коду об’єкта 1122.3 не впливає на функціональні параметри використання зазначених ділянок.

Щодо неотримання жодних погоджень від Мінкульту і Головного архітектора столиці, суд традиційно послався на відсутність належним чином затверджених меж історичного ареалу м. Києва, меж та режимів використання зон охорони у м. Києві, внаслідок чого, як вказує суд, відсутні підстави вважати, що ділянки знаходяться у межах історичного ареалу.

Щодо недотримання забудовниками вимог п.5 МУО суд вказав, що ДАБІ не навела будь-якої конкретної аргументації щодо цього висновку.

Крім того, суд спростував доводи ДАБІ про неподання технічної документації, а також вказав, що об’єкт будівництва на вул. Набережно-Хрещатицька не підлягає обов’язковій оцінці впливу на довкілля, оскільки проектними рішеннями передбачено підключення об’єкта до централізованого водопостачання та водовідведення.

Нагадаємо, на трьох ділянках площею 12,93 га по вул. Набережно-Хрещатицькій та Набережно-Луговій девелопери «Saga Development» Андрія Вавриша і «Perfect Group» нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка здійснюють будівництво ЖК «Новий Поділ» шляхом реконструкції майнового комплексу під багатофункціональний комплекс.

Дві ділянки перебувають на праві постійного користування у ПАТ «Київський річковий порт», а третя – в оренді у ПАТ «Торгрічтранс». Користувачі ділянок передали функції замовника будівництва на користь ТОВ «Ріверсайд девелопмент Лтд» і ТОВ «Набережна-Інвест».

Усі ці ділянки відповідно до Генплану є територією громадської забудови. Відтак, будівництво житла на них заборонене. Як відомо, у Києві є поширеною схема видачі МУО для проектування «багатофункціональних комплексів» на території громадської забудови, де по факту, всупереч закону, будується житло.

Законність вказаної забудови на сьогодні досліджується слідчими Державного бюро розслідувань під процесуальним наглядом Офісу Генпрокурора. Слідство встановило ряд порушень, а також «неодноразову протиправну зацікавленість» до вказаних ділянок Андрія Вавриша з метою подальшої забудови. Останній, за даними слідства, проявляв її ще будучи чиновником КМДА (2010-2015 рр). Ділянки (12,23 га, 0,21 га та 0,49 га) визнані речовими доказами у кримінальному провадженні. 31 липня Октябрський райсуд Полтави наклав арешт на них. Однак, 10 вересня Полтавський апеляційний суд скасував арешт.

 

Ірина Шарпінська, “Наші гроші”