Держкосмос відписав «Південмашу» 15 мільйонів на півроку зберігання ракетного палива
02.10.2020   //   261 Переглядів

Державне космічне агентство України 25 вересня уклало угоду з ДП «ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» про зберігання компоненту некондиційного рідкого ракетного палива на 15,11 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Закупівлю провели без торгів за переговорною процедурою через відсутність конкуренції з технічних причин. У розформованій військовій частині А-2136 у селі Первомайське Шевченківського району Харківської області зберігалося 36,571 т гептилу. У 2016 році його перевезли на «Південмаш» і розмістили у спеціально розроблених ємностях на потужностях спеціалізованого виробництва з випробування рідинних ракетних двигунів. «Державна цільова програма утилізації компонентів рідкого ракетного палива (гептилу) на період до 2020 року» безальтернативно визначила «Південмаш» відповідальним за технічне обслуговування обладнання споруд і безпеку зберігання гептилу. Держкосмос підтвердив відсутність конкуренції експертним висновком ТОВ «Харківський науковий центр військової екології» та Рішенням позачергового засідання Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Нинішня угода передбачає оплату послуг за другу половину 2020 року. Їх перелік включає безперебійне зберігання гептилу, нейтралізацію промислових стоків та дренажних газів та дезактивацію споруд, предметів одягу. Зокрема повинні забезпечити цілодобове електро- та водопостачання складу, відновити громовідводи, поверхні та естакади складу, а також огорожу та освітлення охоронного периметру і трансформаторну підстанцію об’єкту.

Завод «Південмаш» входить до сфери управління Державного космічного агентства України (ДКАУ), котре зараз очолює Володимир Усов. Його попередником в ДКАУ був колишній гендиректор ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» Павло Дегтяренко. А перед тим головою агентства був Любомир Сабадош, помічник колишнього члена Колегії ДКАУ тепер уже екс-нардепа Андрія Тетерука («Народний фронт»).