COVID-19. Відхилені броварчани хочуть знести всіх інших конкурентів з тендерів на 840 мільйонів
14.09.2020   //   414 Переглядів

10 вересня тендерна колегія Антимонопольного комітету прийняла до розгляду скарги ПрАТ «Броварське шляхово-будівельне управління №50» на відхилення Службою автомобільних доріг у Чернігівській області на тендерах з поточного середнього ремонту дороги Т-25-27 Бобровиця-Свидовець-Новий Биків-Ічня сукупною очікуваною вартістю 840,25 млн гривень. Про це повідомляється у рішеннях АМКУ, опублікованих на сайті «Прозорро».

Мова йде про дві ділянки траси – км 37 + 753 – км 48 + 697 та км 48 + 697 — км 60 + 697. На фінансування цього будівництва з Фонду боротьби з COVID-19 виділено 150,00 млн грн.

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області допустила до аукціону дві компанії – ТОВ «ДС Пром Груп» та азербайджанську AzVirt MMC, натомість відхиливши пропозицію «ШБУ №50».

Компанію відхилили тому, що вона не надала усіх підтверджуючих документів на світлодіодні світильники, використання яких передбачено у тендерній документації. За словами скаржника, ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» відмовилося надати відповідні документи, саме тому їх не було у тендерній пропозиції компанії.

Натомість «ШБУ №50» поскаржилося в АМКУ і на допущення двох інших компаній. Зокрема, згідно з позицією підприємства, «ДС Пром Груп» має такі недоліки у своїй ТП:

  • дорожні фрези, документи на які надало підприємство, не є аналогами фрез, які вимагаються в ТД; (немає порівняльної таблиці)
  • комбіновані машини, документи на які надало підприємство, не є аналогами машин, які вимагаються в ТД; ( немає порівняльної таблиці)
  • грунтозмішувальну установку, документи на яку надало підприємство, не є аналогом установки, які вимагаються в ТД; (немає порівняльної таблиці)
  • наданий некоректний прилад для операційного контролю світловідбивання розмітки;
  • світильники з ТП компанії мають не той тип кріплення, який прописаний у ТД замовника;
  • не підтверджений ступінь захисту світильника;

Згідно з позицією скаржника, AzVirt MMC також не підтвердила аналогічність МТБ, яку вказала у своїй ТП, а саме – дорожньої комбінованої машини, асфальтоукладальника на гусеничному ходу та грунтозмішувальної установки. Тако компанія, на думку скаржника, не підтвердила вимоги до застосовуваних світильників та освіту одного з своїх майстрів, а також не надала додатки до аналогічного договору, довідку про відкриття рахунку у банку.

У випадку відхилення хоча б одного з учасників через невідповідність його документам умовам тендерної документації Замовник повинен буде скасувати тендер через відсутність щонайменше двох пропозицій н тендері.

ПрАТ «Броварське шляхово-будівельне управління №50» належить Тамілі Свірідовій (9%) та  Віктору Гавриленко (74%). Останній  у 2002-2003 роках очолював ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України».