САД неправомірно відхилила «Будальянс Груп» з тендерів на 140 мільйонів
03.09.2020   //   669 Переглядів

28 серпня тендерна колегія Антимонопольного комітету прийняла до розгляду скаргу ТОВ «Будівельна компанія «Будальянс Груп» на рішення Служби автомобільних доріг у Рівненській області щодо відхилення пропозиції підприємства з торгів у двох тендерах загальною очікуваною вартістю 139,42 мільйони гривень. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

Мова йде про два тендери на середній ремонт двох ділянокдороги державного значення Н-25 Городище – Рівне – Старокостянтинів. На торги подали пропозиції чотири підприємства – «СУНП «Автострада», «Енергетично-дорожнє будівництво», «Хмельницьке ШБУ №56» та «Будальянс Груп». Пропозицію останнього з обох торгів було відхилено.

У протоколі розгляду тендерних пропозицій замовник вказав, що фірма надала забезпечення тендерної пропозиції, яке не відповідає умовам тендерної документації. Зокрема, в наданій учасником банківській гарантії відсутнє формулювання «без подання будь-яких інших документів або виконання будь-яких інших умов». Тож пропозицію компанії відхилили. Саме на це рішення «Будальянс Груп» подала скарги до тендерної колегії АМКУ у двох тендерах.

Умова тендерної документації прописана замовником так:

«Зобов’язання Банку-гаранта сплатити Замовнику гарантійну суму єдиним платежем протягом 5- ти банківських днів з дня отримання вимог Замовника без подання будь-яких інших документів або виконання будь-яких інших умов».

Аналіз тендерної пропозиції компанії ТОВ «Будівельна компанія «Будальянс Груп» показав, що фірма подала банківську гарантію від «Комерційного банку «Глобус», в якій зазначено, що:

«Банк зобов’язується сплатити повну суму забезпечення тендерної пропозиції, за першою письмовою вимогою бенефіціара, перед яким принципал має зобов’язання щодо виконання тендерних пропозицій».

Тож у банківській гарантії немає зобов’язань про надання додаткових  документів або невиконання інших умов. Тож замовник відхилив пропозицію учасника з неправомірних підстав.

Власником та керівником компанії «Будівельна компанія «Будальянс Груп» є киянин  Ігор Войтко. Він також значиться керівником або бенефіціаром низки будівельних компанії – «Кий констракшн», «Кепітал Юнайтед», «Альянс-Трансгруп», ПП «Плеяда-Рівне» та інші. Також володіє часткою «Рівненського асфальтобетонного заводу», ТОВ «Дубношляхбуд».