Учасник оборудок Гладковського не задекларував співмешканку з квартирою за $700 тисяч
02.09.2020   //   646 Переглядів

Павло Букін

Колишній керівник концерну «Укроборонпром» Павло Букін не вказав у своїх деклараціях цивільну дружину Ольгу Курчінську та нібито подаровану їй чотирикімнатну квартиру у новобудові вартістю $ 700 тис.

Про це йдеться в матеріалі Лесі Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Букін в оборонній сфері працює мінімум 10 років. Упродовж останніх п’яти років роботи в концерні Павло Букін зазначав у своїх деклараціях, що не має ні дружини, ні дітей, а мешкає то у батьків, то на орендованій квартирі.

Однак минулої осені НАБУ з САП повідомили Павлу Букіну про підозру у недостовірному декларуванні. Слідство встановило, що ексгендиректор оборонного концерну не задекларував доходи, нерухомість й автівки, які були власністю його цивільної дружини.

Будинок з квартирою Курчінської

За даними програми, мова йде про Ольгу Курчінську та її квартиру у новобудові за адресою Механізаторів (Шаповала) 2. Цю 4-кімнатну квартиру, площею 170 квадратних метрів Курчінська отримала у власність у 2015 році за договором дарування.

Разом із тим, за словами колишньої цивільної дружини екс-власника квартири, Оксани Левченко, перед цим Курчінська разом з Букіним і двома дітьми вказане помешкання ще півроку орендували. Левченко розповіла програмі, що жили ці двоє родиною, Букіна Курчінська представила цивільним чоловіком, одного з дітей – їхнім спільним сином. З судової справи про опіку над дочкою від першого шлюбу Курчінська назвала саме Букіна чоловіком, який і виконує обов’язки батька стосовно дівчинки

Власне у сам договір оренди була вписана уся родина, заплатив $24 за оренду на рік наперед, за сам Букін, і навіть електроніку в помешканні нібито приходили лагодити робітники з ДК «Укрспецекспорт», яке Букін очолював у 2015-2018.

Левченко стверджує, що восени 2015 орендарі погодилися викупити квартиру за $700 тис. Однак процес затягувався, оскільки Оксана хотіла офіційний продаж, а «покупці» пропонували оформити передачу права власності через договір дарування.

«Коли вперше заїкнулися про договір дарування, ось ми з нею тоді розсварилися в ресторані, – пригадує Левченко. – Вона дарчу запропонувала тому, що вони типу вичерпали ліміт… ну … покупок, різних, як це, рухів по нерухомості».

Зрештою квартиру таки переоформили через дарчу, зробив це екс-чоловік Левченко.

Ні Курчінська, ні ця квартира, ні видатки на її оренду у декларації Букіна за 2015 рік не фігурували. Відсутні цивільна дружина, її власність (земля і ще дві автівки), власність дочки (квартира на Грушевського, також оформлена через дарчу) і в подальших деклараціях. Єдине, що Букін все ж задекларував уже після оголошення підозри – це спільного сина з Курчінською.

Під час керівництва Букіна в «Укрспецекспорті» це ДП закупило за завищеною в п’ять разів ціною підприємство закупило висотоміри у групи Ігоря Гладковського та Віталія Жукова.