Медуніверситет замовив японський мікроскоп для операцій на мозку за 26 мільйонів
27.08.2020   //   352 Переглядів

Одеський національний медичний університет (ОНМУ) 25 серпня за результатами тендеру замовив ТОВ «Сервісмед» операційний мікроскоп для нейрохірургічних операцій за 25,83 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять супер-мікро хірургічну систему MM51/YOH виробництва компанії «Mitaka Kohki Co., Ltd.» (Японія) з високою роздільною здатністю, збільшенням до 77 разів, системою 3D візуалізації та флуоресцентною візуалізацією. Вона дозволяє хірургу чітко проводити операції на судинах розміром менше 1 мм. Окрім ручки керування, ця система має ножний та ротовий перемикачі, за допомогою яких хірург може управляти її фокусуванням, масштабуванням і переміщенням без участі рук, зайнятих інструментами.

Гарантійний строк становить рік, а строк оплати – десять робочих днів після поставки.

Вартість договору на 0,7% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 26,00 млн грн.

ТОВ «Технології для життя» із мікроскопом KINEVO 900 виробництва компанії «Carl Zeiss Meditec AG» (Німеччина) і ТОВ «Ортоімпекс» із мікроскопом ORBEYE OME-V200 виробництва компанії «Olympus Medical Systems Corp.» (Японія) не допустили до аукціону. Вони не надали документи за ст. 17 закону «Про публічні закупівлі», а їхні тендерні пропозиції не відповідали умовам технічної специфікації та іншим вимогам.

Фірма «Технології для життя» заявила замовнику, що надала всі необхідні документи і що відхилення недостатньо аргументоване. Також вона стверджувала, що ніде в тендерних пропозиціях обох допущених учасників не зазначено, що супер-мікро хірургічна система є мікроскопом саме для нейрохірургічних операцій. Але замовник не відповів на вимогу.

Єдиним допущеним конкурентом із таким самим мікроскопом MM51/YOH від «Mitaka Kohki Co., Ltd.» було столичне ТОВ «Бланком» киянки Євгенії Павлюк, яким керує Оксана Шарапата. Павлюк також є засновницею та директоркою столичного ТОВ «Авідан», співзасновником якого раніше також був Сергій Хороших з Макіївки.

Столичний «Сервісмед» належить киянину Дмитру Власенку, а керує ним Наталія Ліференко. Раніше директоркою була Юлія Капась, яка зараз володіє і керує ТОВ «Медівей». Ще раніше «Сервісмедом» володіла і керувала Ірина Терентьєва.

Переможець у 2019 році згадувався у кримінальному провадженні щодо розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах або організованою групою. На думку слідства, у 2016-2018 роках група осіб за попередньою домовленістю зі службовцями ОНМУ та інших державних установ МОЗУ використовували підконтрольні фірми для колективної антиконкурентної діяльності та завищення ринкових цін на тендерах у «Прозорро». Серед можливих учасників монопольних формувань був «Сервісмед».