Міноборони злило найдорожчим «ляшківцям» 200 мільйонів на важкі пожежні машини
26.08.2020   //   441 Переглядів

Міністерство оборони України 13 серпня за результатами тендеру уклало три угоди з ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина» по закупівлю нових пожежних машин спеціального призначення на суму 199,70 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 25 важких пожежних автоцистерн АЦ-12-100(6302)-252М 2020 року випуску на повнопривідному шасі МАЗ-6302 6х6 2019-2020 року випуску по 7,99 млн грн.

Машини мають цистерну для води на 11 000 л, бак для піноутворювача на 1 320 л, а також верхній стаціонарний лафетний ствол, ручний пожежний ствол, підбамперну систему гасіння, пожежний насос, рукави, радіостанцію, тепловізор, драбини, вогнегасники тощо.

Раніше різні замовники купували легші пожежні машини, тому порівняти ціну ні з чим.

Гарантійний строк на цистерну та бак становить десять років, а на весь товар – два роки.

Сума договорів усього на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 200,00 млн грн.

Обидва конкуренти пропонували трохи нижчі ціни, однак їх відхилили.

Компанія «THG Technik Handels Gesellschaft AG» (Швейцарія) не сплатила тендерне забезпечення.

ТОВ «Компанія Тітал» відхилили за ненадання свідоцтва про присвоєння міжнародного ідентифікаційного коду на запропонований товар. Фірма подала скаргу в АМКУ, в якій зауважила, що в тендерній документації вимагалось не свідоцтво на запропонований товар, який буде виготовлено в майбутньому, а свідоцтво виробника, яке вона подала.

У наданому свідоцтві виробника сказано, що «Компанії Тітал» присвоєно код Y79…A15.

Іншою підставою для відхилення став Акт обстеження аналогічного зразку пожежного автомобіля. У ньому було сказано, що модель у цілому відповідає вимогам, зазначеним у оголошенні в частині загальних тактико-технічних вимог, крім оснащення пожежно-технічним обладнанням, що в цілому не впливає на тактико-технічні можливості пожежного автомобіля та не вимагались пунктом 13 тендерної документації. Однак технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі встановлені у пункті 3.

Фірма заявила, що зразок мав відповідати лише загальним тактико-технічним вимогам.

Адмінколегія не розглянула скаргу, бо скаржник написав, що рішення замовника про його відхилення незаконне, але не написав прямим текстом, що вимагає скасувати це рішення.

Водночас «Компанія Тітал» оскаржує відхилення в суді. Вона виграла першу інстанцію, проте програла апеляцію. Наразі Верховний Суд розглядає касаційну скаргу від фірми.

Виробник «Пожмашина» зареєстрований біля Прилук Чернігівської області на створену в 2017 році фірму «Гартек Груп Лтд» (Британія). Його кінцевим бенефіціаром і директором зараз є власник «Gartech Group Ltd» Олег Авер’янов – депутат Чернігівської облради від Радикальної партії Олега Ляшка. Із червня 2015 року по травень 2016 року Авер’янов був першим заступником нинішнього голови ДСНС Миколи Чечоткіна. Його помешкання обшукували в 2015 році у зв’язку з тендером, однак справа не потрапила до суду.

Підписантом «Пожмашини» є Олег Борщ, який у 2015 році йшов у Чернігівську облраду від Радикальної партії (читайте детальніше у матеріалі «Розплата з Ляшком»).

Нагадаємо, Чернігівське тервідділення АМКУ оштрафувало «Пожмашину» і ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн» на 136 тис грн. за змову на закупівлі ДСНС спецавтомобілів у 2015 році. Згодом вони відбилися від штрафу в першій інстанції та апеляції, але Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу АМКУ, повернувши справу на повторний розгляд.