Укравтодор з порушеннями зливає «Онуру» рекордні півмільярда на ремонт мосту через Чортомлик (додано)
14.08.2020   //   448 Переглядів

(додано повідомлення “Ліги антитрасту”)

Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області без проведення аукціону планує віддати компанії «Онур конструкціон інтернешнл» 488,88 мільйонів гривень. Про це повідомляється у системі «Прозоро». «Ліга антитрасту» направила скаргу в ДАСУ на цю процедуру.

Мова йде про реконструкцію мосту з підходами через річку Чортомлик на дорозі  держзначення Н-23 Кропивницький – Запоріжжя. Таких великих підрядів саме на ремонти доріг в системі Укравтодору по переговорній процедурі цього року ще не роздавали.

В обгрунтуванні закупівлі замовник повідомив, що необхідність її провести виникла у зв’язку з виникненням особливих економічних обставин з негайною ліквідацією  наслідків надзвичайної ситуації. За словами Дніпропетровської САД, через обвал мосту виникла соціальна напруга по сполученню міжобласних, міжміських та внутрішніх перевезень між трьома областями – Запорізькою, Кропивницькою та Дніпропетровською.

Мост через річку Чортомлик впав наприкінці травня, під руху фури, що була завантажена металевими трубами. Вага вантажу складала  близько 20 тонн, а самої фури – близько 16 тонн. Хоча, на в’їзді на міст стояв попереджувальний знак для руху автомобілів, який забороняв проїзд автівкам вагою понад 10 тонн.

Після цього замість мосту військові звели понтонно-мостову переправу. Замовник посилається на лист від командира військової частини А3955, який зазначив, що у зимовий період експлуатація переправи є складним процесом, який вимагає додаткових технічних обслуговувань.

«Для швидкого відновлення функціонування штучної споруди керівництвом Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області, за підтримки Укравтодора, виникла необхідність проведення переговорної процедури, що в свою чергу, суттєво зменшить терміни реалізації проекту».

За словами голови Дніпропетровської обласної держадміністрації Олександра Бондаренко, рішення про те, що Укравтодор буде відновлювати міст, прийняли майже одразу після обвалу, ще у травні.

Від «Наших грошей». З того часу минуло вже майже три місяці, це час за який можна провести відкриті торги. Не зрозуміло з яких причин впавший три місяці тому міст, став настільки невідкладною закупівлею, що півмільярда гривень бюджетних коштів без аукціону віддають компанії «Онур», що є одним з фаворитів Укравтодору.

Закон «Про публічні закупівлі» чітко регулює підстави проведення переговорної процедури та визначає її проведення як виключення лише у певних конкретних випадках. При цьому, замовник зобов’язаний документально підтвердити необхідність застосування саме переговорної процедури та неможливість проведення конкурентних торгів.

Згідно з аналізу рішення Дніпропетровської САД щодо обрання переговорної процедури експертами  платформи «Ліга антитрасту», підстав віддавати півмільярда без аукціону у замовника не було:

«В описаному випадку наші експерти не знайшли законного обґрунтування замовником необхідності укладення прямого договору майже на 500 млн грн з визначеним ним переможцем (до того ж з компанією, яка входить до п’ятірки постійних фаворитів Укравтодору), тому направили відповідну заяву в Державну аудиторську службу України, щоб остання провела моніторинг цієї закупівлі та встановила наявність або відсутність порушень Закону в діях Замовника».

Платформа «Ліга антитрасту» заявила в Державну аудиторську службу про відсутність законного обґрунтування замовником необхідності укладення прямого договору. В результаті ДАСУ доручила Східному офісу Держаудитслужби дослідити факти порушень, викладені у заяві «Ліги Антитрасту».