Помічнику радника Авакова злили 180 мільйонів на комплекси автофіксації порушень ПДР
14.08.2020   //  

Державне агентство інфраструктурних проектів України 10 серпня уклало угоду з ТОВ «Українські системні інновації» про поставку комплексів автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху на 180,40 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 220 комплексів програмно-апаратних комплексів автоматичної фото/відеофіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху «Каскад 3» за ДСТУ 8809:2018 по 820 тис грн. за комплекс. Це дорівнює ціні від цієї ж фірми для Укрінфрапроекту у жовтні 2019 року. Гарантійний строк становить рік.

Вони вдень і вночі розпізнають номери України, ЄС, РФ, Білорусі, Молдови на швидкості до 240 км/год. на відстані 20-50 м на трьох смугах руху загальною шириною до 10,5 м.

Як і торік, закупівлю провели без торгів за переговорною процедурою через відсутність конкуренції. Згідно обґрунтування, наразі лише «Каскад» має сертифікат перевірки на відповідність засобу вимірювальної техніки Техрегламенту, тому це єдиний стаціонарний комплекс, який можна ввести в дію у складі Системи автофіксації порушень ПДР. Також «Каскад» має позитивний висновок державної експертизи у сфері технічного захисту інформації (КСЗІ), зареєстрований у Держспецзв’язку. Крім того, МВС тестувало і підтвердило сумісність комплексу «Каскад» із Системою автофіксації порушень ПДР.

ТОВ «Клансістемс» поскаржилось в АМКУ на застосування переговорної процедури, вимагаючи відмінити закупівлю. Воно хотіло запропонувати комплекси «Vega Smart Speed» виробництва компанії «Tattile S.r.l.» (Італія), які мали сертифікат про відповідність Техрегламенту і висновок КСЗІ, але не могло, бо вони ще не пройшли тестування в МВС.

Однак потім скаржник завантажив лист, в якому визнав дії замовника правомірними і попросив залишити скаргу без розгляду. За новою редакцією закону «Про публічні закупівлі» відкликати скаргу в АМКУ після подання неможливо. На засіданні скаржник заявив, що пропоновані ним комплекси ще не протестовані МВС, тому він згоден, що Укрінфрапроект міг купити лише комплекси «Каскад» за переговорною процедурою.

Адмінколегія вирішила, що «з урахуванням пояснень Замовника та Скаржника, Скаржник не довів та документально не підтвердив наявність конкуренції за предметом Процедури закупівлі. Також слід зазначити, що Скаржник не довів та документально не підтвердив наявність порушених його прав», та відмовила скаржнику у задоволенні скарги, врахувавши лист про «відкликання скарги», в якому він просив відмовити в задоволенні його скарги (детальніше про це – у поясненні від ГО «Ліга антитрансту»).

«Ліга антитрасту» надіслала заяву по цьому тендеру в ДАСУ.

Столичні «Українські системні інновації» належать киянину Ігорю Ільєнку та ТОВ «Інформаційне агентство Трафік Інфо», яким послідовно через ТОВ «Оллі Транс» і ТОВ «Оллі Інвест» володіють Катя Фокіна, Максим Хімченко і кіпрська компанія «Галаксус Ентерпрайзіз Лімітед». Максим Хімченко є автором патенту на «Комплекс відеофіксації транспортних засобів з розпізнаванням номерних знаків та перевіркою за пошуковими реєстрами «Відеоконтроль-Рубіж», який належить згаданій фірмі «Оллі Транс». Саме ці комплекси ДАІ закуповувала в «Оллі Транс» за часів президентства Віктора Януковича.

Також «Оллі Транс» володіє патентом на «Спосіб реєстрації руху транспорту» шляхом передачі даних з відеокамер і дорожніх сенсорів в Інтернет у режимі реального часу.

Директором «Українських системних інновацій» є Данило Сергійович Ферлій, який також керує ТОВ «Міжнародне агентство із захисту інтелектуальної власності та боротьби з піратством в кіберпросторі» того ж самого Віктора Смірнова та Олександра Горбенка.

Ферлій був позаштатним помічником нардепа від «Батьківщини» Владислава Бухарєва, якого президент Володимир Зеленський призначив головою Служби зовнішньої розвідки у червні 2019 року. Бухарєв обіймав цю посаду до вересня 2019 року, доки його не було призначено першим заступником голови СБУ – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (так званого «управління «К»). Із цієї посади його звільнили у листопаді 2019 року. Тоді ж він став генерал-полковником. А в квітні 2020 року його призначили радником міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Після Майдану 2014 року в. о. президента Олександр Турчинов призначив Бухарєва першим заступником голови СБУ – начальником головного управління по боротьбі з корупцією і оргзлочинністю центрального апарату СБУ. Там Бухарєв працював півроку до обрання нардепом. У 2007-2010 роках Бухарєв очолював податкову міліцію, Турчинов тоді був першим віце-прем’єром в уряді лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко.