Монополіст підняв на 6% ціну вакцини проти сказу в диких тварин вартістю 32 мільйони
13.08.2020   //   193 Переглядів

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 5 серпня за результатами тендеру замовила ТОВ «Укрветпромпостач» вакцини проти сказу на 31,86 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у Харків, Дніпро, Запоріжжя, Сєвєродонецьк і Покровськ поставлять 1,26 млн доз антирабічної вакцини для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу «Орісвак» по 25,26 грн. Вона призначена для ручного розкидання у зоні NOTAM на сході України, де заборонені польоти літаків, з яких таку вакцину розкидають в інших місцях.

Це в середньому на 6% дорожче від ціни 2019 р. в 23,88 грн. і ціни 2018 р. в 23,94 грн.

Виробником вакцини на виробничих потужностях у Броварах є «Укрветпромпостач», а виробником однієї з діючих речовин вакцини – компанія «Bioveta A.S.» (Чехія).

Єдиним конкурентом традиційно було київське ТОВ «Торгівельний двір «Українська товарна спілка» Володимира і Валентини Баранівських із такими ж самими вакцинами виробництва переможця «Укрветпромпостач». Формальна економія становить 0,7%.

Із 2011 року «Укрветпромпостач» виграє всі тендери щодо ветеринарних вакцин проти сказу. Компанія зареєстрована у Броварах по вул. Гельсінської Групи, 23а, де колись знаходилося однойменне держпідприємство, яким у 2002-2006 рр. керував Володимир Солодчук. Державний «Укрветпромпостач» раніше перебував у структурі МінАПК, доки у 2006 р. його не реорганізували в ДП «Центр по забезпеченню протиепізоотичної роботи». У 2001-2003 рр.. він і сам входив до складу засновників своєї приватної тезки.

Зараз засновниками фірми є Галина Кисельова, Світлана Залізняк, Степан Вишневський, Ганна Гончарук і Віталій Троянський, а директором – Ярослав Щарай.

До 2014 р. 59% статутного капіталу належало Олені Солодковій, свого часу прописаній разом із Солодчуком у Запоріжжі. У 2013 р. той представляв ТОВ «Укрветпромпостач».

Після виходу Солодкової з фірми її частку розділили Троянський і Гончарук. На останню раніше була оформлена частка у ТОВ «Запоріжзооветпромпостач», яке мало виробляти таку ж вакцину, але так і не почало «у зв’язку з економічним станом підприємства». «Запоріжзооветпромпостач» теж був спільним бізнесом Солодчука і Солодкової.

За даними телепрограми «Наші гроші», колись ТОВ «Укрветпромпостач» мало спільну адресу і телефони з ТОВ «Бровафарма». А екс-керівник «Бровафарми» Євген Дудко був прописаний разом із колишньою співзасновницею «Укрветпромпостачу» Наталією Дудко.

«Бровафарма» входить до корпорації «Укрзооветпромпостач». Нею нині керує Василь Лісовенко, який очолював громадську раду при Державній ветеринарній та фітосанітарній службі. А заступник Лісовенка – Павло Достоєвський був радником голови цієї служби, яка керує ветеринарними управліннями, для яких призначена вакцина від сказу.

У 2014 р. Держветфітослужба увійшла до складу новоствореної Держпродспоживслужби.